Gardenportal.pl

Dom i ogród

Na czym polega i jakie korzyści daje doładowanie licznika przedpłatowego Energa?

Doładowanie Energa

Energa jest firmą, która wytwarza, sprzedaj i dystrybuuje energie elektryczna dla 3 milionów Polaków. Jest to niemal 17% obrotów całej branży energetycznej w naszym kraju. Dla wygody oraz zaspokojenia potrzeb niektórych klientów został wprowadzony licznik przedpłatowy, który możemy doładować w dogodnym dla nas momencie, kiedy występuje taka potrzeba. Jest to rozwiązanie szybkie, proste oraz zapewniające dużą kontrolę nad wydatkami, które każdego miesiąca przeznaczamy na energię elektryczną.

Na czym polega doładowanie licznika przedpłatowego Energa?

Instalacja licznika przedpłatowego to rozwiązanie, które wiąże się z wieloma zaletami. Aby korzystać z usługi doładowanie licznika przedpłatowego Energa przede wszystkim musimy zamówić instalację urządzenia, które kosztuje w zależności od wybranego modelu od 350 do 800 zł i jest to opłata jednorazowa.

Aby doładować swoje konto i cieszyć się energią elektryczną musimy doładować swoje konto poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej lub za pośrednictwem partnerów. Aby otrzymać 20-cyfrowy kod doładowania musimy podać kilka ważnych informacji oraz e-mail lub numer telefonu, na który otrzymamy wygenerowany, jednorazowy kod dopasowany wyłącznie do naszego licznika. Aby zacząć korzystać z energii elektrycznej musimy wpisać ręcznie kod na klawiaturze licznika. Wówczas na ekranie wyświetli się ilość kWh, które są dla nas dostępne.

Jakie daje korzyści?

Doładowanie Energa z licznikiem przedpłatowym to świetne rozwiązanie dla osób, które często zapominają o opłacaniu faktur za energię elektryczną lub dla tych, którzy są mało systematyczni i zorganizowani przez co mają częste problemy z płatnościami. Licznik przedpłatowy będzie działał dotąd, dopóki nie wykorzystamy wszystkich zakupionych godzin. Aby nie zostać bez prądu musimy go regularnie kontrolować oraz doładowywać, w przeciwnym wypadku energia elektryczna zostanie odcięta, gdy zabraknie środków na koncie.

Obsługa licznika przedpłatowego jest bardzo prosta, ponieważ otrzymujemy kartę z kodem kreskowym i podajemy go przy każdym doładowaniu. Jest to kod indywidualny, wygenerowany specjalnie dla naszego licznika. Oznacza to, że kod, który otrzymamy do doładowania będzie dostępny tylko dla naszego urządzenia.

Licznik przedpłatowy daje nam dużą kontrolę nad wydatkami na energię elektryczną. Zyskujemy również większą świadomość na temat tego, ile takiej energii zużywamy i jak możemy to ograniczyć. Plusem jest również to, że płacimy tylko za tę energię, którą rzeczywiście zużywamy. dodatkowy atut to możliwość rozłożenia płatności za energię na kilka doładowań zamiast płacenia jednorazowo dużej kwoty.

Dzięki formie płatności pre-paid unikamy również ewentualności zadłużenia. Korzystamy z takiej ilości prądu jaką opłacimy z góry, a kolejna musimy opłacić dodatkowo.

Energię elektryczna możemy kupić z każdego miejsca na ziemie oraz bez wychodzenia z domu. Wystarczy nam do tego urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu, który pozwoli nam opłacić zakupiony prąd. Dodatkowo doładować swój licznik możemy w każdej chwili, dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Doładowanie wykonujemy samodzielnie i nie potrzebujemy do tego pomocy konsultanta. Warto tylko obserwować czy w dniu, w którym skończy się nasz pakiet doładowania nie będzie przerw technicznych w serwisie transakcyjnym, ponieważ wtedy nie będziemy mogli opłacić doładowania.

Minusy licznika przedpłatowego

Oprócz szeregu dobrych stron posiadanie licznika przedpłatowego ma również swoje wady. Jedna z nich jest konieczność regularnej kontroli stanu naszego doładowania abyśmy nie zostali zaskoczeni nagłą przerwą w dostawie prądu. Instalacja samego licznika dla niektórych użytkowników może też okazać się dużym kosztem, szczególnie jeżeli trzeba wydać pieniądze za jednym razem. Występują również problemy przy zmianie dostawcy prądu – nie wszystkie firmy obsługują liczniki przedpłatowe i nie wszystkie jednakowo starają się zadowolić swojego klienta.

Gdzie można doładować licznik?

Licznik przedpłatowy można doładować korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej dostawcy energii. Oprócz tego istnieje możliwość doładowania w BOK lub u partnerów dystrybutora.