Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jak wybrać modny stojak na kwiaty?

stojak na kwiaty

Kwietniki metalowe to obecnie jeden z najsilniejszych trendów, jeśli chodzi o stojaki na rośliny zarówno we wnętrzu mieszkania, jak i na tarasie czy balkonie. Skąd ta popularność?

Kwietnik — ważny element aranżacji wnętrz 

Kwietnik to bardzo ważny element wyposażenia przestrzeni, niezależnie od tego, czy planujesz aranżację w stylu urban jungle lub chcesz do wnętrza wstawić jedynie pojedyncze kwiaty. W przestrzeni salonu czy sypialni, a także tarasu czy balkonu często mamy ograniczone możliwości ustawienie kwiatów oraz innych roślin. Kwietniki zaś te możliwości nie tylko poszerzają, lecz także sprawdzają, że to naturalne piękno roślin można wykorzystać do stworzenia ciekawej, wielowymiarowej aranżacji. Kwietniki sprawdzą się właściwie w każdym pomieszczeniu. Stojaki o różnych wysokościach pozwalają tworzyć ciekawy kącik z zielenią, w którym poszczególne elementy jakoś ze sobą współgrają. 

Metalowe kwietniki — w jakich aranżacjach się sprawdzają? 

Stojak na kwiaty metalowy to jedna z propozycji dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują połączenia funkcjonalności i ciekawego designu. Dzisiaj w modzie na aranżacje wnętrz, jak i przestrzeni balkonów i tarasów bardzo silny jest trend minimalistyczny. Liczy się prosta linii, ciekawa, ale nie przesadzona forma, uniwersalność poszczególnych elementów aranżacji, które łatwo połączyć z innymi dodatkami. Metalowe kwietniki należą do takich właśnie propozycji. Obecnie dostępne najczęściej zarówno w czerni, bieli, jak i złocie i srebrze czy kolorze metalicznym, sprawiają, że kwiaty zyskują piękną oprawę, która świetnie komponuje się z aranżacją całej przestrzeni. 

Do tego metalowe kwietniki mają jeszcze jedną podstawową zaletę — są bardzo funkcjonalne. Po pierwsze, wykonane są z trwałego, odpornego na różnego rodzaju uszkodzenia materiału. Odpowiednio zabezpieczony metal sprawdzi się także na balkonie, negatywnie nie wpłynie na kwietnik ani zbyt duże nasłonecznienie, ani deszcz, ani wilgoć, ani zmiana temperatur. Po drugie, materiał ten jest nieco cięższy od alternatywnych propozycji, co sprawia, że kwietniki są stabilne, nie chwieją się. Nawet przy silniejszym nieco wietrze na balkonie kwiaty dalej będą bezpieczne.

Jak ustawić w przestrzeni rośliny doniczkowe?

Kwiaty przede wszystkim warto ustawić tak, aby miały one odpowiednio dużo przestrzeni. Ustawiać je należy zgodnie z potrzebami danej rośliny, jeśli chodzi o cień czy nasłonecznienie. Ponadto, warto ustawić je tak, aby mieć do nich swobodny dostęp podczas podlewania.