Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jak wybrać pościel dla przedszkolaka?

pościel

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że szykując naszą małą pociechę do przedszkola niezbędne wręcz jest przygotowanie jej również odpowiedniej pościeli. Przedszkolaki z pewnością kochają leżakowanie i ucinanie sobie krótkich, a jakże relaksujących drzemek. Niestety przedszkole takiej pościeli nie zapewnia, więc jest ona obowiązkiem rodziców. Jednak w jaką pościel należy wyposażyć dziecko do przedszkola? 

Pościel musi być wykonana z odpowiedniego materiału

Pościel dla przedszkolaka z pewnością nie będzie najłatwiejszym wyborem w życiu rodziców. Warto jednak wziąć pod uwagę, że najmłodsi do przedszkola powinni zostać wyposażeni co najmniej w poduszkę i ciepłą kołdrę. Co więcej rodzice muszą wręcz uwzględnić fakt, że pościel ta będzie musiała znieść niezwykle trudne warunki. Tarzanie się po podłodze i ryzyko poplamienia w przedszkolnej placówce są praktycznie na porządku dziennym. Wobec tego trzeba wybrać taką pościel dla przedszkolaka, która niezwykle łatwo będzie utrzymać w czystości. Idealnie więc sprawdzą się modele wykonane z miękkiej bawełny. Dlaczego? Otóż pościel bawełniana jest jedyną pościelą, którą można prać w temperaturze nieco wyższej niż 30 stopni Celsjusza, a co więcej nie trzeba do niej dobierać specjalnych detergentów. Wówczas po każdym przyjściu z przedszkola będziemy mogli ją spokojnie wyprać, a po każdym praniu nie straci ona niczego ze swoich walorów estetycznych. 

Pościel w dziecięce wzory

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dla przedszkolaków nie jest ważny materiał pościel, a jedynie wzory, którymi została ona pokryta. Wobec tego wybierając dla dziecka poście z którą dumnie uda się do przedszkola na popołudniową drzemkę zadbajmy o to, by była ona utrzymana w odpowiedniej stylistyce. Chłopcy z pewnością docenią sobie komplet na którym będą nadrukowane ich ulubione postacie z komiksów czy samochodziki, zaś dziewczynki najlepiej będą czuły się w pościeli ozdobionej motywami bajkowymi, w słodkim różowym kolorze.

W co zapakować pościel do przedszkola?

Nie zapominajmy o tym, że pościel w przedszkolu zwykle zostaje przez dłuższy czas, a dziecko nie musi jej ze sobą każdego dnia zabierać do domu. Wobec tego warto również zadać o to, by wyposażyć naszego przedszkolaka w worek na pościel. Taki worek na pościel przyda się, by można było zapakować do niego zarówno kołdrę jak i poduszkę tak, by były one gotowe na kolejny dzień. Zapewni on również odpowiednią ochronę pościeli przed kurzem i roztoczami oraz innymi alergenami.