Gardenportal.pl

Dom i ogród

Odzież robocza pracownika budowlanego

odzież robocza

Prace budowlane obecnie cieszą się ogromną popularnością. W naszym kraju co chwila powstają nowe inwestycje, a branża budowlana stale wykazuje zapotrzebowanie na specjalistów. Niemniej jednak pracownicy budowlani wykonują swoje obowiązki w niezwykle niekorzystnych, a także i niebezpiecznych warunkach. Stale są oni bowiem narażeni na uszkodzenia słuchu, w związku z decybelami jakie wytwarzają maszyny budowlane, czy na różnorodne kontuzje związane z upadkami ciężkich przedmiotów. Wobec tego właściciel firmy budowlanej powinien dołożyć wszelkich starań, by pracownik na budowie czuł się bezpiecznie. Jak więc skompletować jego odzież robocza?

Jaka powinna być odzież robocza dla pracownika budowlanego?

Odzież robocza dla pracownika budowlanego powinna przede wszystkim chronić go przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami, które mogą czekać na niego na placu budowy. Wobec tego w pierwszej kolejności warto zadbać o to, by odzież ta była odporna na wszelakie rozerwania i rozcięcia. Z pewnością pracodawca świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że plac budowy nigdy nie należał do najbezpieczniejszych miejsc, a pracownicy często korzystają z ostrych, metalowych przedmiotów. Wobec tego zarówno bluza robocza jak i spodnie muszą być odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Dobrze również by były one wyposażone w wiele kieszeni, dzięki czemu pracownicy będą mogli zabierać ze sobą najważniejsze, drobne przedmioty i mieć je zawsze pod ręką.

Buty ochronne do pracy na budowie

Stopy pracowników budowlanych są narażone na ogromne niebezpieczeństwo dokładnie w każdej sekundzie pracy. Nie da się ukryć, że pracodawca musi zadbać o to, by stopy pracowników były więc odpowiednio chronione. Buty robocze Strauss będą więc idealnym rozwiązaniem. Posiadają one dodatkowe, stalowe wzmocnienia zarówno na pięty jak i na stopy, czyli na najbardziej wrażliwe punkty. Dodatkowo są one wykonane z odpornych materiałów i zapewnią pracownikom nie tylko bezpieczeństwo, ale także i wygodę.

Słuchawki chroniące przed uszkodzeniem słuchu

Praca na budowie wiąże się również z ogromną ilością hałasu. Zbyt wysoki poziom decybeli, może doprowadzić do uszkodzenia słuchu pracowników. Wobec tego słuchawki budowlane są niezbędnym elementem wyposażenia każdego pracownika budowlanego. Skutecznie bowiem odizolują one pracownika od hałasu i zapewnią mu najwyższe standardy i komfort pracy. Takie słuchawki są niezbędne i przewidziane również w przepisach dotyczących Bezpieczeństwa i Higieny pracy dla pracowników budowlanych.