Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jak wybrać środek do czyszczenia mebli?

środek do czyszczenia mebli

Utrzymanie porządku jest niezwykle ważne. Warto wiedzieć, że różne powierzchnie potrzebują odpowiednich środków do czyszczenia. Pozwala to nie tylko na pozbycie się plam i zabrudzeń, ale również na pielęgnację mebla. Czytaj dalej, a dowiesz się jak wybrać środek do czyszczenia mebli!

Czym czyścić meble?

Wybór odpowiedniego preparatu czyszczącego to połowa sukcesu przy sprzątaniu. Ważne jest również, aby odpowiednio dobierać to, czym owe powierzchnie będzie się czyściło. Warto postawić na:

  • ścierki z mikrofibry,
  • miękkie i delikatne gąbki do czyszczenia,
  • nawilżane chusteczki czyszczące przeznaczone do konkretnych powierzchni,
  • ręczniki papierowe do osuszania powierzchni mebli.

Szukając odpowiedniego preparatu, warto sprawdzić środki do czyszczenia, pielęgnacji mebli ze strony silcopolska.pl. Wybierać należy te, które działają szybko, skutecznie i nie mają negatywnego wpływu na czyszczone powierzchnie.

Dobór odpowiedniego środka do posiadanego rodzaju mebli zapewni szybkie czyszczenie połączone z jego pielęgnacją. Warto więc wybierać sprawdzone preparaty, które skutecznie radzą sobie z różnymi zabrudzeniami.

Jak wybrać środek do czyszczenia mebli kuchennych?

Kuchnia jest miejscem, które wymaga regularnego sprzątania. Pozwala to nie tylko na utrzymanie ładu, ale również a utrzymanie kuchennych szafek w dobrym stanie przez długie lata.

Sprzątanie mebli kuchennych wymagać będzie środków czyszczących, które są w stanie uporać się z tłuszczem, brudem i występującym kurzem. Miejsce, w którym przygotowujemy posiłki, często narażone jest na powstawanie zabrudzań, które mogą okazać się trudne do usunięcia, szczególnie jeśli przyschną.

Środek do czyszczenia mebli kuchennych musi być niezwykle skuteczny, z łatwością powinien rozpuszczać zaschnięte zabrudzenia, radzić sobie z tłuszczem i pielęgnować powierzchnię mebli kuchennych. Meble wyczyszczone za pomocą odpowiedniego środka nie powinny mieć zacieków, plam ani nieestetycznych smug. Jest to szczególnie ważne przy wyborze mebli kuchennych matowych, na których bardzo często powstają niemile widziane plamy.

Jak wybrać środek do czyszczenia mebli drewnianych?

Czyszczenie mebli drewnianych oprócz usuwania plam powinno również odpowiednio je pielęgnować i impregnować. Środki do czyszczenia mebli drewnianych w swoim składzie zawierać muszą specjalne olejki i woski, które pielęgnują powierzchnię i działają antyelektrostatycznie. Działanie to zapobiega osiadaniu cząsteczek kurzu na meblach, który przy użyciu standardowych środków czystości, szybko pojawia się ponownie. 

Środki do czyszczenia mebli drewnianych nadają również połysk, a niektóre preparaty są w stanie naprawić delikatne przebarwienia desek. Ponadto znaleźć można także specjalne preparaty czyszczące do pielęgnacji mebli biurowych czy nawet monitorów.