Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jak wykorzystać sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz i ogrodu?

Jak wykorzystać sztuczne kwiaty w dekoracji wnętrz i ogrodu?

Barwne, dekoracyjne i niezwykle uniwersalne – kwiaty to niezastąpiona ozdoba domu i ogrodu. Niestety wielu osobom w codziennym zabieganiu trudno znaleźć czas na uprawę roślin. Miłośnicy zieleni nie muszą jednak rezygnować z marzeń o kwitnącym domu i kolorowym ogrodzie. W dekoracji wnętrz i ogrodu świetnie sprawdzają się sztuczne kwiaty. Podpowiadamy, jak je wykorzystać w aranżacji wnętrz i ogrodów.

Sztuczne kwiaty do dekoracji wnętrz

Jeśli nie masz czasu na uprawę roślin doniczkowych, możesz wzbogacić aranżację swoich pomieszczeń sztucznymi kwiatami. Hurtownia kwiatów oferuje wiele rodzajów kwiatów sztucznych do wykonania własnoręcznych dekoracji oraz gotowych kwiatowych ozdób do każdego mieszkania. Do najpopularniejszych produktów należą:

  • sztuczne kwiaty na ścianę – najczęściej mają formę paneli lub girland kwiatowych. Są idealne do zapełnienia wolnej przestrzeni na ścianie. Można zawiesić je zamiast obrazu np. nad sofą lub drzwiami. Kwiaty sztuczne na ścianę warto wykorzystać również do zamaskowania nieestetycznych elementów np. instalacji centralnego ogrzewania.
  • sztuczne kwiaty doniczkowe – tego typu dekoracje imitują prawdziwe rośliny doniczkowe. Kwiaty sztuczne można ustawić w ozdobnych donicach na parapecie, szafce czy podłodze. Polecane są zwłaszcza do miejsc, gdzie żywe rośliny nie są w stanie przetrwać np. kuchni, łazienki. 
  • bukiet sztucznych kwiatów – sztuczne kwiaty w formie bukietów to idealna ozdoba do wazonu. Mogą służyć do tworzenia sezonowych kompozycji. Warto po nie sięgnąć również w przypadku wizyty gości czy przyjęcia – zapewnią szybki i spektakularny efekt.

Kwiaty sztuczne do ogrodu

Choć w ogrodzie główną rolę grają żywe rośliny, nic nie stoi na przeszkodzie, by jego aranżację uzupełnić również sztucznymi kwiatami. Kompozycje ze sztucznych roślin warto umieścić w miejscach trudnych do zagospodarowania, np. w cieniu czy pod koronami wysokich drzew. Sztuczne rośliny polecane są również do tworzenia kompozycji w donicach na balkony i tarasy. Można stosować je samodzielnie lub łączyć z żywymi roślinami.

Hurtownia kwiatów sztucznych – gdzie kupić kwiatowe dekoracje?       

By sztuczne kwiaty były wspaniałą ozdobą domu i ogrodu, warto zdecydować się na wyroby wysokiej jakości, wykonane z trwałego i nieblaknącego tworzywa sztucznego. Idealne miejsce do ich zakupu to hurtownia sztucznych kwiatów, w której znaleźć można bogatą ofertę produktów florystycznych i dekoracyjnych.