Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jaki wibrator do betonu wybrać?

Napęd spalinowy wibrator do betonu

Jaki wibrator do betonu wybrać? Na co zwrócić uwagę, kupując wibrator spalinowy? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego wpisu już teraz!

  1. Do czego służy wibrator spalinowy?
  2. Na co zwrócić uwagę, kupując wibrator do wibrowania?

Chcesz kupić wibrator do betonu, ale nie wiesz, które urządzenie wybrać? Aby mieć pewność, że zdecydujesz się na optymalne rozwiązanie, koniecznie dopasuj jego parametry do własnych potrzeb. Na co zwraca się uwagę, szukając odpowiedniego wibratora do betonu? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie. Zanim jednak do nich przejdziemy, przypomnijmy, do czego dokładnie służy wibrator spalinowy.

Do czego służy wibrator spalinowy?

Do czego właściwie służy wibrator do betonu spalinowy i jak wybrać ten odpowiedni? Otóż wibrator do betonu to urządzenie, które wykorzystuje się do takiej czynności jak wibrowanie betonu. Proces ten polega na tym, że dzięki wibracji wytrąca się z materiału nadmiar powietrza i tym samym powoduje się zagęszczanie betonu. Tak przygotowany beton dokładnie wypełnia formę, co zapewnia zarówno stabilność, jak i trwałość konkretnej konstrukcji betonowej. 

Wibrowanie betonu – czyli zagęszczanie betonu – jest zatem kluczową czynnością, którą wykonuje się podczas budowy domów, mieszkań, lotnisk, dróg czy chodników. A właściwie to wszędzie tam, gdzie wykorzystywany jest beton. 

Szukasz odpowiedniego wibratora do betonu? Już teraz sprawdź ofertę na sklep internetowy Norwit.pl, gdzie znajdziesz różnego rodzaju spalinowe rozwiązania. 

Spalinowy napęd wibratora do betonu Wacker Neuson L5000

Na co zwrócić uwagę, kupując wibrator do wibrowania?

Jak wspominaliśmy, szeroką ofertę wibratorów do betonu znajdziesz na Norwit.pl. Zanim jednak zaczniesz szukać odpowiedniego rozwiązania, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze zwróć uwagę na to, jakie jest źródło zasilania interesującego Cię wibratora i dostosuj je do tego, co jest dostępne na Twoim placu budowy. Biorąc pod uwagę to kryterium, wyróżnia się wibrator z zasilaniem elektrycznym, pneumatycznym i spalinowym. Klienci najczęściej sięgają po wibratory spalinowe. 

Następny czynnik to rodzaj pracy. W takiej sytuacji należy zastanowić się, do jakiej formy betonu potrzebujesz wibratora, a następnie trzeba dopasować urządzenie do kształtu masy betonowej. Kolejny element dotyczy dokładności zagęszczenia. W tym przypadku sprawdź częstotliwość wibracji w interesującym Cię wibratorze i dobierz ten parametr to własnych oczekiwań. Ostatni czynnik dotyczy skali prac, a mianowicie długości przewodu, rodzaju silnika i wielkości buławy. Nie zapomnij także o dopasowaniu wibratora do warunków pracy. 

Na Norwit.pl dostępne są zarówno stosunkowo tanie, jak i droższe wibratory. Na jaki wibrator warto ogólnie zwrócić uwagę? Jak wspominaliśmy, sporą popularnością cieszą się modele spalinowe – szczególnie:

  • wibrator spalinowy Husqvarna AMG 3200. To model pogrążalny z wysoko wydajnym silnikiem o mocy 5,5 KM. Częstotliwość wibracji w niniejszym urządzeniu wynosi maksymalnie 12 000 na minutę. Dzięki temu wibrator skutecznie wytrąca nadmiar powietrza również z dużej ilości betonowej masy. 
  • Ciekawą opcją jest również wibrator Husqvarna AMD 3000. Moc silnika spalinowego, który umieszczono w niniejszym urządzeniu, wynosi 4 KM. Częstotliwość wibracji natomiast to 10 300 na minutę. Dzięki temu, że wibrator jest dostępny w gotowym zestawie, można użyć go do pracy już po rozpakowaniu.
Napęd spalinowy Enar VIB-BAR