Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jakie dodatkowe wyposażenie przyda się do naszej kuchni?

kuchnia

Aranżując kuchnię i wyposażając ją w podstawowe sprzęty, warto rozważyć zakup różnego rodzaju gadżetów i dodatków kuchennych, które ułatwią wykonywanie codziennych czynności.  Jakie dodatkowe wyposażenie przyda się do naszej kuchni?

Jakie akcesoria kuchenne warto kupić?

W każdej kuchni musi znaleźć się miejsce na zestaw do gotowania, czyli wysokiej jakości garnki. Najlepiej kupić kilka o różnych wielkościach. Możesz wybrać pojedyncze albo zdecydować się na komplet. Ta druga opcja będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ naczynia będą o spójnej estetyce. Z pewnością przyda Ci się również patelnia, naczynie żaroodporne, które pozwolą Ci przygotować różne posiłki, takie jak zapiekanka makaronowa, pieczony kurczak, dania rybne. Wyposażenie kuchni to także noże, deski do krojenia czy akcesoria takie jak łopatki, łyżki wazowe, ubijaki, szczypce. Przyda się również zestaw, składający się z pieprzniczki i solniczki. Jeżeli jesteś miłośniczką pieczenia ciast i często zapraszasz gości, obowiązkowo zainwestuj w paterę.

Na co zwrócić uwagę, kupując dodatkowe wyposażenie kuchni?

Wybierając akcesoria kuchenne, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Kupując dodatki, które ułatwią Ci przygotowywanie posiłków i ich jedzenie, pamiętaj, aby były one wykonane z bezpiecznych materiałów. Zastanów się nad tym, czy dany gadżet rzeczywiście będzie praktyczny. Przykładowo, stojaki na wino są świetne, ale jeśli rzadko spożywasz ten trunek lub masz bardzo małą kuchnię, może okazać się zbędny. Wybierz te akcesoria, które rzeczywiście będziesz używać na co dzień.

Nie bez znaczenia jest także estety dodatków, ponieważ za ich pomocą można urozmaicić pomieszczenie. Charakter wnętrza podkreślisz chlebakiem. Ten niepozorny dodatek to naprawdę świetna dekoracja! Ciekawie prezentują się bambusowe modele, które odnajdą się w większości wnętrz. Fajny klimat stworzysz także dzięki bieżnikom i obrusom. Powinny być dopasowane do stylistyki kuchni. Możesz je kolorystycznie dobrać do pozostałych elementów wyposażenia albo na zasadzie kontrastu. Jeżeli kuchnia jest stonowana, postaw na wyrazistą barwę. Taki akcent kolorystyczny doda nieco świeżości.

Z kolei w okresie świątecznym pokuś się o dodatki ze świątecznym motywem. W Wielkanoc doskonale sprawdzi się obrus z króliczkami czy ścierka z zajączkiem.

Co jeszcze warto kupić do kuchni?

Planując wyposażenie kuchni, koniecznie zarezerwuj miejsce na przechowywanie żywności. W tym celu zakup pojemniki na żywność. Świetnie sprawdzą się do przechowywania produktów sypkich, takich jak ryż, makaron czy mąka. Możesz wrzucić do nich pozostałości z obiad na drugi dzień, czy też spakować obiad np. do pracy, czy uczelni. Natomiast latem będą idealne na jednodniową wycieczkę czy weekendowy wypad za miasto. W sklepach znajdziesz pojemniki plastikowe, szklane w różnych kolorach i ze zdobieniami. Dzięki temu dopasujesz je do aranżacji swojej kuchni. Możesz część schować. A tek, które chcesz trzymać na widoku, niech będą stylowe i traktowane również jako element dekoracyjny.