Gardenportal.pl

Dom i ogród

Płytki do łazienki – jakie wybrać?

łazienka

Łazienka to trudne miejsce w aranżacji podłogi, bo jest narażona na dużą eksploatację, zmienność temperatur i wilgoć. Jeżeli chcesz zainwestować w praktyczną, trwałą i efektowną terakotę, koniecznie sprawdź, czym się kierować w wyborze i po jakie modele sięgać.

Na jaką wersję gresu się zdecydować, jeśli zależy Ci na unikatowych właściwościach i nieprzeciętnej funkcjonalności? Pokusić się o rodzimą produkcję, czy modne płytki hiszpańskie? Zobacz, czym się wyróżniają w charakterystyce modele pochodzące z różnych krajów i które właściwości najbardziej do Ciebie przemawiają.

Polska terakota, czyli cudze chwalicie….

Sporo polskich produkcji jest nagradzanych na świecie, m.in. za kreatywne wzornictwo. Kombinacje różnych kamieni o skrajnie odmiennych wzorach, designerski efekt inspirowany wulkaniczną lawą czy niespotykany minerał z metalicznymi refleksami – to tylko nieliczne motywy, które tworzą oryginalną, polską terakotę. Krajowe produkty nie ustępują włoskim i hiszpańskim ani pod względem praktycznym, ani designerskim. Tworzą piękne i rzadkie okazy, które wyróżnia szeroka gama kolorów wpisujących się w aktualne trendy w architekturze łazienkowych wnętrz. Wykazują dużą trwałość i niezniszczalność.

Włoska precyzja cięcia

Płytki z Włoch cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na dużą praktyczność. Zachwycają szlachetną estetyką, starannym wykonaniem i doskonałym cięciem. Pod tym względem nic nie może się z nimi równać! Idealnie równe krawędzie ułatwiają ułożenie skomplikowanych wzorów na całej posadzce. Mistrzowskie wykonanie to zasługa doboru właściwego materiału oraz precyzyjnie określonego procesu wypalania. Proces produkcji jest ściśle strzeżony, a jakość produktów doceniana na całym świecie. Dzięki nowoczesnej technologii i tradycyjnym technikom płytki włoskie do łazienki są wyjątkowo mocne i nie ulegają zniszczeniu.

Hiszpańska spójność kolorów

Iberyjskie kafle są szczególne – łączą stare metody szczególnego sposobu wypalania gliny z innowacyjnymi technologiami produkcji. Ich wzory są charakterystyczne – niebieskie jak hiszpańskie niebo, które powstały wieki temu, kiedy w Hiszpanii poszukiwano alternatyw zbliżonych do rzymskiej mozaiki. To również stonowane, inne kolory i niezwykła wytrzymałość. Płytki gresowe przetrwają każdą próbę czasu – nawet w łazience, ponieważ są odporne na wilgoć, ścieranie i wyróżniają się niezwykle płaską powierzchnią.

Każda płytka jest inna i choć może łączy je podobna produkcja to design różni się znacząco – zawiera to, co unikalne dla danego kraju. Wszystkie modele są odpowiednie do łazienki, dlatego wybierz ulubiony model i twórz ciekawe posadzki w łazience.