Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jakie elementy powinny znaleźć się w pokoju małego dziecka?

dziecięcy pokój

Gdy dziecko przychodzi na świat, życie rodziców wywraca się do góry nogami. Stają przed nimi wyzwania związane z opieką nad maleństwem. Jednym z trudniejszych zadań jest urządzenie pokoju maluszka. Powinien być estetyczny, a zarazem funkcjonalny. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, by pokój dziecka spełniał swoje zadania.

Łóżeczko dziecięce

Jednym z pierwszych zakupów dla noworodka jest łóżeczko. Mimo że na początku wydaje się za duże dla maluszka, dzieci bardzo szybko rosną. Już po kilku miesiącach okaże się, że standardowe łóżeczko ma odpowiednie rozmiary. Wybierając mebel, należy zwrócić uwagę na to, czy posiada on wyjmowane szczebelki. Taka opcja ułatwi starszemu dziecku samodzielne wychodzenie z łóżeczka. Łóżeczko posłuży dziecku kilka lat, dlatego powinno być wykonane z solidnych i trwałych materiałów. Obecnie popularne są białe łóżeczka, które wraz z dodatkowym wyposażeniem tworzą gustowny komplet mebli do pokoju dziecięcego.

Funkcjonalne szafy i regały

Pozornie potrzeby noworodka nie są duże, jednak codzienna higiena, pielęgnacja i karmienie wymaga sporej ilości przeróżnych gadżetów. Ubranka na zmianę czy zapasowa pościel lub pieluchy zajmują sporo miejsca. Dlatego już w pierwszym miesiącu życia dziecka przydadzą się pojemne szafy oraz regały. Dzięki nim zachowamy porządek w pokoju dziecka i nauczymy się odkładać rzeczy na swoje miejsce. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego bałaganu. Na półkach regałów można ustawić pierwsze zabawki maleństwa, których z czasem będzie coraz więcej. Kolorowe pluszaki wprowadzą w pokoju miły i radosny nastrój.

Komoda z przewijakiem

Do niedawna komoda z przewijakiem kojarzyła się jako zbędny gadżet. Tymczasem jest to bardzo pożyteczny mebel. Umożliwia bezpieczne przewijanie dziecka w wygodnej dla młodej mamy pozycji. Nie wymaga schylania się, co doceniają zwłaszcza kobiety po cesarskim cięciu. Komoda ma zwykle liczne półki, gdzie można schować rzeczy, które podczas pielęgnacji maluszka, powinny być pod ręką. Gdy dziecko nie potrzebuje już przewijaka, można go zdemontować, zyskując w ten sposób dodatkowe miejsce na blacie komody.

Zestaw mebli dla dziecka

Niedrogie meble dziecięce w formie modułowych zestawów umożliwiają w przyszłości rozbudowanie ich o dodatkowe elementy. Gdy dziecko podrośnie, nadal potrzebuje komody, szaf czy regałów. Do białych mebli wystarczy więc dobrać pasujące biurko i duże łóżko, które zastąpi łóżeczko. W ten sposób oszczędzamy, ponieważ nie musimy całkowicie zmieniać aranżacji pokoju. Meble dziecięce w korzystnej cenie oferuje sklep internetowy marmex.pl.

Co oprócz mebli?

Urządzając pokój maleństwa, warto pamiętać o dekoracyjnych tekstyliach. Przełamią one neutralną kolorystykę umeblowania. Miękki dywanik, kolorowe zasłonki czy inne bajkowe dekoracje sprawdzą się tutaj doskonale. Inny ważny element wystroju to oświetlenie. Polecamy przyjemne dla oczu żółte światło główne oraz lampkę nocną o rozproszonym świetle. W ten sposób stworzymy przytulną i miłą aranżację.