Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jakie płytki do małej łazienki wybrać?

płytki do małej łazienki

Funkcjonalne zaprojektowanie małej łazienki dla wielu osób okazuje się dużym wyzwaniem. Dzieje się tak, ponieważ niewielka powierzchnia, w której należy zmieścić całe niezbędne wyposażenie w postaci toalety, umywalki, wanny czy prysznica, wymaga przemyślanych rozwiązań oraz idealnie dopracowanych aranżacji. Warto przy tym wspomnieć, że w takim projekcie niezwykle ważne okazują się odpowiednio dobrane płytki łazienkowe, zarówno podłogowe, jak i ścienne, które mogą uczynić wnętrze optycznie większym. Z tego też powodu dobrym pomysłem jest dowiedzenie się, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzają się w przypadku małych łazienek i których lepiej unikać.

Czym powinny wyróżniać się płytki do małej łazienki?

Decydując się na remont małej łazienki, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na dobór odpowiednich kolorów. W przypadku mniejszych wnętrz ciemne odcienie sprawiają, że pomieszczenie wydaje się mniej przestronne. Dzieje się tak, ponieważ promienie słoneczne lub sztuczne oświetlenie najlepiej odbijają się od jasnych powierzchni, czyniąc je nie tylko lepiej oświetlonym, ale także optycznie większym. Dlatego też projektanci wnętrz, którzy projektują małe łazienki, chętnie decydują się na meble utrzymane w odcieniach bieli, beżu lub jasnej szarości. Ponadto dużym uznaniem cieszą się starannie dobrane płytki, które wyróżniają się prostą formą i nie są zbyt drobne. Warto jednak wspomnieć, że mała łazienka nie oznacza konieczności rezygnacji ze wzorzystych płytek, które dodają łazienkom charakteru.

Znajdujące się w ofercie sklepu Dekordia hiszpańskie płytki ceramiczne okazują się godnym uwagi rozwiązaniem dla osób, które chciałyby połączyć optyczne powiększenie małej łazienki z ciekawymi i orientalnymi wzorami. Dzięki temu, że płytki z tego typu kolekcji, na przykład płytki Aparici, wyróżniają się licznymi pięknymi odcieniami oraz wzorami, pozwalają na stworzenie wielu przemyślanych aranżacji. W przypadku inwestorów, którym zależy na nadaniu łazience oryginalnego wyglądu, godnym uwagi pomysłem okazuje się zaprojektowanie niewielkiego fragmentu podłogi lub ściany, który będzie cechował się płytkami utrzymanymi w intensywnych kolorach lub wzorach. Wówczas podczas wykańczania pozostałej części łazienki warto wykorzystać klasyczne jasne płytki, aby zachować efekt rozświetlenia i optycznego powiększenia.

Jak wybrać płytki łazienkowe, które okażą się inwestycją na lata?

Oprócz wyboru odpowiednich wzorów, które będą pięknie komponować się z wnętrzem łazienki i okażą się dopasowane do gustu domowników, warto także zwrócić uwagę na wytrzymałość wybranych produktów. Jako że w łazience zazwyczaj panują trudne warunki ze względu na wahania temperatur i na dużą wilgotność powietrza, płytki powinny cechować się trwałością oraz bezpieczeństwem za sprawą antypoślizgowej powierzchni. Godne uwagi płytki oferuje między innymi wspomniana wcześniej Dekordia, która charakteryzuje się dużym wyborem płytek i zapewnia łatwy dostęp do kolekcji najbardziej uznanych producentów.