Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jakie rękawice robocze do pracy w ogrodzie, na budowie, w warsztacie…?

rękawice

Ręce to bardzo delikatna część naszego ciała i wymagają one specjalnej ochrony. Odpowiednie rękawiczki robocze sprawią, że każda praca wykonywana będzie sprawniej i bezpieczniej. O tym, jakie rękawiczki wybrać do pracy w ogrodzie, a jakie do innych prac, przeczytasz poniżej.

Jakie rękawice ochronne do pracy w ogrodzie?

Każda praca fizyczna wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i odzieży roboczej. Rękawiczki są szczególnie ważne. Odpowiednie rękawice robocze do różnych prac znajdziesz na balticbhp.pl, dostępne są tam modele renomowanych marek.

Wybierając konkretne rękawice, warto zastanowić się, do jakiej czynności ich potrzebujemy i wybrać takie, które będą dla nas najlepsze. Rękawice ochronne na pewno są podstawą w przypadku pracy w ogrodzie. Powinny być przede wszystkim wygodne i chronić dłoń. Praca w ogrodzie odbywa się cały rok, jednak najwięcej robót ogrodniczych dzieje się na wiosnę i jesień. Zwłaszcza na jesieni ogród wymaga naszej atencji. Trzeba grabić opadające liście czy zbierać upadające z drzew owoce. Na wiosnę natomiast przycinamy gałęzie i przesadzamy kwiaty.

W pracy na świeżym powietrzu nie mamy bezpośredniego styku z gorącymi lub zimnymi powierzchniami. Również wystające elementy przestrzeni jak gwoździe czy wystające pręty nie stanowią dużego zagrożenia. Natomiast przycinanie roślin i wykonywanie prac w ziemi wymaga ochrony. Jest to szczególnie ważne, jeśli na przykład przekopujemy ogródek. W ziemi kryją się bakterie powodujące tężec. Chociaż każdy z nas jako dziecko został zaszczepiony na tę chorobę, to po 10 latach ochrona zmniejsza się a szczepienie, o czym nie każdy wie, trzeba odnawiać. Rękawiczki ochronne zapobiegną zakażeniom i dostaniu się do naszego organizmu ziemi i bakretii. Takie rękawiczki powinny być cienkie, ale zawierać warstwę ochronną w postaci gumowego pokrycia.

Jakie rękawice robocze do prac budowlanych i w warsztacie?

W każdej pracy budowlanej oraz różnego rodzaju warsztatach wymagane są rękawiczki ochronne. W pracy w warsztacie ochraniają one dłoń przed smarem i stanowią zaporę przed szkodliwymi substancjami, takimi jak rozpuszczalnik. Takie rękawice powinny przede wszystkim być pokryte warstwą ochronną, jednocześnie jednak nie mogą być zbyt grube, aby nie uniemożliwiać pracy.

Natomiast w przypadku prac budowlanych, zwłaszcza na zewnątrz, przydadzą się ciepłe rękawiczki, które ochronią dłoń przed ewentualnym mrozem. Na budowach bardzo często można znaleźć różnego rodzaju bolce i szpikulce, a także wystające gwoździe, co może stanowić niebezpieczeństwo, odpowiednia odzież ochronna jest więc wskazana.

Jak wybrać dobre rękawice robocze?

Rękawice robocze dobrać należy przede wszystkim pod kątem wykonywanej pracy. Ważne jest, żeby rękawice nie przeszkadzały nam w jej wykonywaniu, ale jednocześnie ochraniały ręce w najlepszy możliwy sposób. Dobre rękawiczki ochronne wykonane są z mocnych materiałów i dopasowują się do kształtu dłoni. Warto także zwrócić uwagę na to, czy szwy w rękawiczkach są mocne, oraz w jaki sposób wygląda zewnętrzna strona rękawiczki.