Gardenportal.pl

Dom i ogród

Kiedy warto sięgnąć po metalowe płyty ogrodzeniowe?

ogrodzenie

Nie każde ogrodzenie musi mieć reprezentacyjny charakter. Gdy podstawowym zadaniem ogrodzenia jest skuteczne zabezpieczenie terenu posesji, z powodzeniem można sięgnąć po rozwiązanie tańsze niż eleganckie płoty kute lub murowane. Doskonałym przykładem stosunkowo taniego ogrodzenia są panele stalowe, niekiedy określane jako ażurowe płyty ogrodzeniowe. Ogrodzenia z paneli są trwałe i estetyczne, dodatkowo tanie i łatwe w montażu.

Tanie ogrodzenie o dużej trwałości

Największą zaletą ażurowych płyt ogrodzeniowych wykonanych z prętów stalowych łączonych poprzecznie, niekiedy dla poprawy estetyki ogrodzenia punktowo giętych, jest niska cena i duża wytrzymałość. Takie ogrodzenia charakteryzują się dużą sztywnością konstrukcyjną i nie są tak bardzo podatne na odkształcenia, jak ogrodzenia wykonane z siatki. Przy odpowiednim zabezpieczeniu charakteryzują się dużą odpornością na niszczące działanie czynników środowiskowych. Dzięki ocynkowaniu i malowaniu ażurowe płyty ogrodzeniowe są estetyczne i odporne na korozję, w związku z czym nie rdzewieją. Łatwy montaż paneli ma przełożenie na niższy koszt instalacji ogrodzenia, a tym samym na jego całkowitą cenę.

Estetyka i funkcjonalność

Dzięki dobrej jakości wykonania i malowaniu proszkowemu ogrodzenia wykonane z paneli stalowych są nie tylko trwałe, ale i estetyczne. Stanowią ciekawą alternatywę dla typowych siatek ogrodzeniowych, ogrodzeń betonowych i drewnianych, od których są trwalsze i zdecydowanie wygodniejsze w eksploatacji. Ażurowe płyty ogrodzeniowe nie wymagają systematycznego odświeżania i konserwacji. Poza tym, gdy dojdzie do uszkodzenia fragmentu ogrodzenia, wystarczy wymienić zniszczony panel na nowy. Montaż płyt ogrodzeniowych jest niezwykle prosty. Każdy panel przykręca się do słupka oddzielnie przy pomocy dedykowanych akcesoriów montażowych, specjalnych obejm lub klamer. W ten sam sposób ogrodzenie lub jego fragment można bez problemu zdemontować. Ogrodzenia panelowe są lekkie, a dzięki ażurowej konstrukcji nie zasłaniają światła. Sprawdzają się nie tylko w zastosowaniach przemysłowych, ale i prywatnych.

Ogrodzenia panelowe są dobrym wyborem dla osób poszukujących taniego sposobu na zabezpieczenie terenu posesji. W celu zwiększenia estetyki tego typu ogrodzenia można sięgnąć po płyty ogrodzeniowe metalowe z efektownymi zagięciami, czyli po tzw. panele 3D. Można również, zamiast paneli ocynkowanych, wybrać ich wersję malowaną proszkowo, w kolorze dopasowanym do elewacji budynku lub stylu aranżacji ogrodu. Panele są dobrym wyborem również wtedy, gdy liczy się szybkość wykonania ogrodzenia.