Gardenportal.pl

Dom i ogród

Kilka pomysłów na kwiaty w ogrodzie

kwiaty w ogrodzie

Aranżacja ogrodu to nie mniejsze wyzwanie, niż w urządzanie wnętrz! Na szczęście istnieją akcesoria i gadżety, dzięki którym zdecydowanie łatwiej jest okiełznać nie tylko rośliny, ale i całą przestrzeń. Poznaj elementy, dzięki którym Twój ogród stanie się zachwycającym miejscem, w którym z przyjemnością będziesz spędzać swój wolny czas.

Sposoby na rośliny

Na rośliny i kwiaty najlepsze są rabaty! A te mogą przyjąć najróżniejsze formy – zostać wykonane z ponadczasowego drewna, a dokładniej palików, gotowych obrzeży z tworzyw sztucznych lub też ułożonych w odpowiedni sposób kamieni, czy równomiernie rozłożonych cegieł. Wspaniałym pomysłem na wyeksponowanie roślin są także donice zewnętrzne, które można znaleźć w sprzedaży w wielu kształtach i kolorach. Propozycję dla siebie możesz dostrzec wśród ponadczasowej ceramiki lub wybrać lekkie, a zarazem odporne na uszkodzenia propozycje aluminiowe, a nawet wykonane z tworzyw sztucznych. Szukasz czegoś nowoczesnego? Postaw na jedną z propozycji inspirowanych betonem, które idealnie pasują do projektów współczesnych domów. Lubisz drewno? Zainspiruj się donicami przypominającymi skrzynie, które staną się doskonałym uzupełnieniem otaczającej Cię natury, a Ty zyskasz stylowe dodatki, które podrasują okoliczną przestrzeń.

Donice zewnętrzne można wykorzystać również w inny sposób – te podłużne mogą nie tylko zdobić taras, ale również posłużyć jako ozdoba, odgradzająca od siebie kolejne miejsca. Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie ich w okolicy niewysokich schodów wejściowych do budynku, dzięki czemu można zabezpieczyć przestrzeń, bez konieczności inwestowania w barierki. Jeśli nie masz pomysłu na oświetlenie ścieżki w ogrodzie – sięgnij po… donice ogrodowe! Oprócz ulubionych kwiatów możesz w nich przecież umieścić lampki LED-owe, które oświetlą po zmroku trasę i dodadzą przestrzeni przytulności.

Inne rzeczy, które warto mieć w swoim ogrodzie

Poza ujarzmieniem roślinności dobrze jest skupić się również na własnej wygodzie. Jeśli w Twoim ogrodzie jest sporo miejsca – powinieneś to wykorzystać! Relaks i odprężenie zagwarantują Ci odporne na czynniki atmosferyczne meble takie jak krzesła lub rozkładane leżaki. Warto również pamiętać o stole, przy którym można spożywać rodzinne posiłki, zastępując tym samym domową jadalnię.

Skoro już o pożywieniu mowa – miłośnicy grillowania z pewnością docenią walory ogrodu, jeśli znajdzie się w nim wyposażona w ruszt altana. Aby dodać jej nieco uroku, można wykonać ją z drewnianych pergoli, po których będą wiły się pnącza roślin, co nie tylko doda miejscu uroku, ale też osłoni widoczność i zapewni odrobinę prywatności.