Gardenportal.pl

Dom i ogród

Kleje przemysłowe doskonałej jakości

klej

Kleje cyjanoakrylowe, czyli tak zwane kleje błyskawiczne, które wyprodukowane zostały przez firmę Loctite, to doskonałej jakości produkty, które przeznaczone są do błyskawicznego łączenia ze sobą różnych artykułów, takich jak na przykład metale, plastyki, materiały drewniane, szkła, skóry, kamienie i wiele innych. W ofercie klejów Locitte znajdziemy wiele różnego rodzaju artykułów, które bardzo często wykorzystywane są do klejenia pomocniczego, które poprzedza klejenie konstrukcyjne. Zatem, co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat klejów Loctite i kiedy z nich skorzystać?

Kleje Loctite – doskonała jakość

Firma Loctite, jest to renomowana firma, która zajmuje się produkowaniem uszczelniaczy, klejów, jak również wiele innych tego typu artykułów. Przedsiębiorstwo to cieszy się na całym świecie ogromną popularnością, a produkowane przez firmę kleje, obecnie są wykorzystywane w wielu różnorodnych dziedzinach przemysłowych. Kleje Loctite, głównie stosowne są przy produkowaniu produktów codziennego użytku, a więc zarówno do produkcji mebli, czy też nawet samolotów. Dostępne są tutaj: https://www.woronko-kleje.pl/.

Kleje utwardzane anaerobowo

Spośród bogatej oferty klejów, jaką oferuje Loctite, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza kleje anaerobowe. Są to jednoskładnikowe produkty, które sklejają się w temperaturze pokojowej, gdzie nie bedą miały żadnego kontaktu z tlenem. Warto wiedzieć, ze czynnik klejący nie będzie aktywny, dopóki będzie miał jakikolwiek kontakt z tlenem powietrznym. Jeżeli do kleju nie będzie dostawało się powietrze, to wówczas zacznie bardzo szybko twardnieć, zwłaszcza jeżeli chcemy skleić przy jego pomocy artykuły metalowe. Klej występujący w formie płynu może skleić ze sobą chociażby najmniejsze przedmioty, może wejść nawet w te niewielkie dziurki, a to wszystko dzięki swojej kapitalarności. Klej, który jest utwardzony, zakleszcza się w mikronierównościach, jakie występują w częściach klejonych. 

Jak możemy wybrać ten najlepszy klej Loctite?

Obecnie kleje Loctite, znajdziemy w wielu różnych wersjach, które zawsze mają inne przeznaczenie i inny jest ich sposób aplikacji. Tym, co wyróżnia te właśnie artykuły, jest niewątpliwie doskonała przyczepność do różnych elementów, jak ponadto kleje te są niezwykle wytrzymałe, zarówno na ściąganie, jak i rozciąganie. Warto wiedzieć, że kleje błyskawiczne, to kleje jednoskładnikowe, które wiążą się w temperaturze pokojowej. Możemy je zakupić w różnych konsystencjach, dlatego też szczególnie ważne jest to, aby wybrać odpowiednią do danego artykułu.