Gardenportal.pl

Dom i ogród

Najprostszy sposób czyszczenia kraty piekarnika

jak czyścić kratki piekarnika

Kraty piekarnika są w dużej mierze ignorowane, ale przecież są narażone na wycieki i rozpryski, które nieuchronnie występują podczas gotowania. Jeśli ruszty piekarnika są zatkane kawałkami przypalonego jedzenia lub są pokryte lepką, oleistą mazią, to należy zagwarantować czas, cierpliwość i dużo szorowania za pomocą dobrej szczotki i środka czyszczącego do metalu. To najlepszy sposób na powrót ich dawnego blasku.

Zbliżenie wnętrza czystego piekarnika

Czyszczenie krat piekarnika w zmywarce

Łatwym sposobem czyszczenia stojaków piekarnika jest wrzucenie ich do zmywarki. Jeśli umieścisz je w zmywarce pionowo, upewnij się, że maszyna jest wystarczająco wysoka, aby szafki nie uderzyły w wirujące ramiona przy czyszczeniu.

Kratki piekarnika można umieścić poziomo w zmywarce. Na dole jest miejsce dla poważnie zabrudzonych rusztów piekarnika.

Jeśli zmywarka nie wyczyściła ich dokładnie, możesz wypróbować kilka innych rzeczy, aby wyglądały jak nowe.

Czyszczenie kratek do piekarników z amoniakiem

Chociaż jest śmierdzący i może podrażniać wrażliwe nosy, amoniak rozpuszcza tłuszcz i szybko wypala cały brud.

Najpierw spróbuj przetrzeć kratki szmatką z amoniakiem. Jeśli nadal nie są w stanie sprostać standardowi czystości, pomocne może być długie zanurzenie w kąpieli amoniakalnej. Użyj grubego worka na śmieci i napełnij go ćwierć szklanką amoniaku. Zwiąż torbę i zostaw ją na noc. Rano wyjmij stojaki i umyj je.

Podczas pracy z amoniakiem powinno się użyć maski na twarz, okularów ochronnych i rękawic, szczególnie jeśli jesteś wrażliwy na silne zapachy. Opary amoniaku mogą podrażniać oczy i nosy. Skóra może się podrażnić, gdy wejdzie w kontakt z amoniakiem, który może rozpryskiwać się z pojemnika.

Narzędzia do przygotowania

Bądź przygotowany z wyprzedzeniem, aby wykonać zadanie szybko i czysto. Jeśli to możliwe, weź kraty na zewnątrz i wciągnij je. Wąż o dużej mocy może usuwać lepkie kawałki z powierzchni rusztu. Szybki peeling za pomocą mocnej szczotki może oderwać resztki kuleczek.

Po przygotowaniu rusztu do szorowania, należy założyć trwałe rękawice kuchenne. Uniemożliwi to zaczepienie palców między kratami, które mogą stać się śliskie, gdy są mokre. Miej pod ręką wiadro ciepłej wody z mydłem do zanurzania gąbek i płuczek.

Naturalne środki czyszczące

Najlepszym sposobem czyszczenia stojaków piekarnika bez użycia środków chemicznych jest domowy środek czyszczący. Połącz to z pędzelkiem do szorowania o drobnych zębach, który może dostać się do zakamarków kraty drucianej i można łatwo usunąć brud z krat.

  • Zanurz je w wodzie z płynem do mycia naczyń i ciepłą wodą przez noc.
  • Umieść je w płytkiej misce lub plastikowym basenie i posyp je sodą, a następnie zalej octem.
  • Napełnij miskę wodą i dodaj pół szklanki płynu do mycia naczyń. Pozostaw go na noc, a stojaki powinny być wystarczająco czyste, i wystarczy po prostu je wytrzeć.

Samorozwiązujące się problemy z piekarnikiem

Podczas czyszczenia rusztu piekarnika jest to dobry czas, aby również wyczyścić piekarnik. Jeśli piekarnik posiada opcję samooczyszczania, może to znacznie zmniejszyć czas i energię, które trzeba będzie włożyć w czyszczenie wnętrza urządzenia.

Opcja samooczyszczania w piekarniku może być kusząca, ale nie dotyczy szafek kuchennych. Gdy piekarnik jest ustawiony na samoczyszczenie, podgrzewa piekarnik do 900 do 1000 stopni. To sprawia, że ​​kulki tłuszczu i warstwy tłuszczu, które zebrały się na wewnętrznych powierzchniach pieca, zamieniają się w popiół.

Kratki piekarnika należy wyjąć przed ustawieniem piekarnika w trybie samooczyszczania. Ten trwający wiele godzin proces ułatwi czyszczenie piekarnika. Miej rękawice kuchenne, dobre wiadro z ciepłą wodą z mydłem i pędzel, aby zmieść cały popiół do jednorazowej torby.

Dodaj komentarz