Gardenportal.pl

Dom i ogród

Nowoczesne rozwiązanie aranżacyjne – sofy rozkładane

sofa rozkładana

Sofa jest szczególnie cenionym meblem w aranżacji wnętrz – nie tylko domu, ale też przestrzeni biznesowych, hoteli, pensjonatów i innych obiektów noclegowych. Do popularnych i często wybieranych modeli należą sofy rozkładane, które łączą elegancję z praktycznością – jest to dodatkowe miejsce do spania.

Nowoczesne sofy są prawdziwą ozdobą wnętrza, w wśród wielu modeli można wybrać opcję dopasowaną do naszej koncepcji. Na rynku mamy ogromny wybór sof, które podkreślają wyjątkowy look każdej przestrzeni – od domowego salonu po hotelowe lobby.

Jaką sofę wybrać w nowoczesnej aranżacji? Podpowiadamy

Wybór sofy nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak kierować się złotą zasadą designerów i postawić na prostotę. Wśród wielu dostępnych na rynku modeli na szczególną uwagę zasługują sofy rozkładane awangardowe, retro, vintage oraz te w stylistyce skandynawskiej i industrialnej.

Możliwości jest wiele, dlatego powinniśmy przy wyborze mebla kierować się też zasadą spójności aranżacji, zwróćmy więc uwagę na zastany lub planowany kolor ścian i ich fakturę, na pozostałe elementy wyposażenia – meble, siedziska, fotele. Wykreujmy jedną, harmonijną stylistycznie całość, a będziemy czuć się w takim wnętrzu swobodnie i komfortowo.

Z funkcją rozkładania, czyli nowoczesne sofy dla wymagających

Funkcja spania jest ważnym elementem, który może zadecydować o wyborze określonego modelu. Spanie na sofie już dawno przestało się kojarzyć z niewygodą i ostatecznym rozwiązaniem, gdy nie ma już innych, lepszych miejsc. Nowoczesne modele są wyposażone w miękkie, ergonomiczne materace, mają też praktyczne pojemniki na pościel, co pozwala utrzymać porządek w ciągu dnia.

Sofy rozkładane mogą pomieścić od jednej do trzech osób dorosłych, dzięki czemu są one obecnie uznawane za jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz. Dobrze dobrane, nierzadko stają się integralnym elementem każdej przestrzeni, wyznaczając jej styl.