Gardenportal.pl

Dom i ogród

Odkurzacz bezprzewodowy – kiedy warto się na niego zdecydować?

odkurzacz bezprzewodowy

Drażni Cię rozwijanie kabla od odkurzacza, który mimo Twoich starań ciągle jest zaplątany? Wiele kobiet zdecydowało się na skuteczne rozwiązanie, pozbywając się go. Stosują odkurzacz bezprzewodowy. W jakich sytuacjach sprawdza się najlepiej?

Rodzaje sprzętu do odkurzania

Jest wiele urządzeń do wyżej wymienionej czynności, które pozbawione są kabla zasilającego. Wśród nich znajduje się, chociażby automatyczny robot. Wykonuje on zaprogramowane czynności porządkowe bez udziału człowieka. W wielu przypadkach jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Sprawdza się szczególnie na sporych powierzchniach. Innym rozwiązaniem jest ręczny odkurzacz bezprzewodowy 2w1. Zapewnia sprawne sprzątanie przez długi czas i może być używany do różnych powierzchni.

Korzyści wynikające z ich stosowania

Jak zauważono na wstępie, niebagatelną zaletą tych produktów jest brak kabla sieciowego. Plączący się pod nogami przewód może być przyczyną upadku, ale też zwyczajnie przeszkadza podczas poruszania się po mieszkaniu. Odkurzacz akumulatorowy od Leifheit wyposażony jest w wytrzymałą baterię, która pozwala na posprzątanie całego mieszkania bez przerw. Zajmuje również niewiele miejsca, dzięki czemu można go bez problemu schować nawet w wąskiej wnęce.

Odkurzacze bezprzewodowe najczęściej pozbawione są worków na śmieci. Ma to duże znaczenie pod względem ekonomicznym, bo nie trzeba magazynować zapasów worków na wymianę. Należy jedynie dbać o regularne opróżnianie pojemnika na odpadki. Po jego wyczyszczeniu można przejść do dalszej pracy.

Dostosuj sprzęt do potrzeb

Przed zakupem dobrze jest przemyśleć, jaka moc urządzenia będzie potrzebna do utrzymania czystości w domu. W przypadku podłóg pozbawionych dywanów sprawdzą się nawet mniej wydajne urządzenia. Gdy posiada się dywany szczególnie o grubych włosach, dobrze jest zapoznać się z mocą maksymalną i roboczą odkurzacza. Powinien mieć również szczotki umożliwiające dotarcie w głąb dywanów. Ma to istotne znaczenie dla jakości prowadzonych prac porządkowych.

Powyższe wskazówki pokazują, że dla wielu osób odkurzacz bezprzewodowy to naprawdę świetne rozwiązanie. Warto uwzględnić go w swoim domu.