Gardenportal.pl

Dom i ogród

Ogrodzenia panelowe – rozwiązanie dla każdego

ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia panelowe cieszą się coraz to lepszą renomą. Wytrzymałość, ale i estetyka i prostota konstrukcji powodują, że coraz więcej osób prywatnych, firm czy instytucji publicznych decyduje się na to rozwiązanie. Sprawdź jaki rodzaj element wybrać do własnych potrzeb.

Ogrodzenia panelowe – rozwiązanie na lata

Ogrodzenia panelowe są dość łatwe w montażu, ponieważ składają się z gotowych paneli oraz słupków. Słupki należy posadowić w gruncie, a panele montujemy za pomocą np. obręczy. Można także zastosować tak zwane nakrętki samozrywalne, które zapobiegają demontażowi i kradzieży ogrodzenia. Ogrodzenia panelowe budujemy z cokołem lub bez, w zależności od potrzeb i względów estetycznych.

Z jakich materiałów produkuje się ogrodzenia panelowe?

Najczęstszy wybór do ogrodzenia stalowe. Dzięki powłoce antykorozyjnej takie ogrodzenia są odporne na warunki atmosferyczne. Również są odporne na inne uszkodzenia mechaniczne. Korzystnie na trwałość ogrodzeń wpływa ocynk ogniowy oraz lakierowanie proszkowe.  Na rodzimym rynku można spotkać również ogrodzenia panelowe z drewna oraz elementy prefabrykowane z betonu. Te pierwsze są przede wszystkim bardzo estetyczne, jednak w porównaniu ze stalą są mniej trwałe i wymagają systematycznej, pracochłonnej pielęgnacji oraz renowacji. Również często spotykamy ogrodzenia betonowe. Specjalistami w zakresie różnego rodzaju ogrodzeń jest firma KOW-MET.

Zalety ogrodzeń panelowych

Jedną z najważniejszych zalet ogrodzeń panelowych jest oczywiście cena. Jest to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, jednak spełniające wszelkie wymagania Klientów. Ogrodzenia, które są wykonane z elementów trwałych nie wymagają częstej i kompleksowej pielęgnacji, co też ma znaczenie w dalszym użytkowaniu i kosztach.  Konserwacja nie jest potrzebna bez względu na porę roku. Kolejny plus to łatwy i szybki montaż ogrodzenia. Niezależnie od szybkości i łatwości montażu, ogrodzenie panelowe spełnia wszystkie swoje zadania i skutecznie wygradza teren działki i zapobiega wejściu na jej teren osób niepożądanych. To jeden z lepszych wyborów przy realizacji ogrodzenia w domu czy firmie.