Gardenportal.pl

Dom i ogród

Overlock – wielofunkcyjne urządzenie w domowym zaciszu

overlock

Usługi krawieckie coraz trudniej są powszechnie dostępne. Wiele materiałów wymaga jednak obszycia i zszywania. W związku z tym, idealnym pomysłem na własnoręczne wykończenie wielu materiałów różnorodnego użytku jest posiadanie własnego, doskonałego overlocka w zaciszu domowym. Co warto wiedzieć o specjalistycznych maszynach znacznie ułatwiających dopieszczenie swoich wnętrz czy odzieży? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Overlock – urządzenie będące prawą ręką 

Na wstępie nie można nie zaznaczyć, że maszyny wieloczynnościowe posiadające ściegi imitujące pracę overloka nie są w stanie dokładnie odwzorować pracy typowego overlocka. Co więcej, warto zaznaczyć że overlock jest maszyną specjalistyczną. Umożliwia szycie za pomocą czterech nici, dwoma igłami. Maszyna posiada także nóż obcinający, który umożliwia ucinanie wystających nitek. 

Postaw na jakość 

Wybierając overlock, który będzie nam służył przez wiele długich lat w niezmiennej kondycji, warto postawić na dobrą jakość i wysoką klasę urządzeń. Marki, które same w sobie stanowią gwarancję wieloletniego używania i niezawodności to między innymi: Bernina, Brother, Elna, Husqvarna, Janome, Juki, Minerva, Redstar czy Texi. 

Rodzaje overlocków

Do wyboru mamy maszyny overlock w opcji czteronitkowej bądź pięcionitkowej. Tak zaawansowany technologicznie sprzęt może wykonać ściegi dwunitkowe, trzynitkowe jak również czteronitkowe bądź pięcionitkowe. Maszyny overlock skierowane do użytku domowego oferują możliwość wykonywania różnorodnych ściegów. Takie rozwiązanie pozwoli indywidualnie dostosować się do potrzeb i preferencji użytkowników. 

Overlock – na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Wybierając overlock do swojego użytku warto zwrócić uwagę na parę kwestii, które ułatwią nam w znacznym stopniu wykonywanie pracy. Dobrze, jeśli nasza maszyna wyposażona jest w nawlekacz dolnego chwytacza, jak również regulacje docisku stopki. Wybierając overlock przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu będziemy go użytkować. Jeśli wybieramy maszynę na własne, domowe potrzeby, możemy wybierać modele w zakresie 1000-1500zł. Jeśli jednak overlock będzie miał generować zyski do naszego domowego budżetu, wówczas należy interesować się overlockami od 2000zł wzwyż. 

Overlock to niezwykle funkcjonalne urządzenie, dzięki któremu nasza odzież jak i wszelkie materiały wymagające obróbki staną się w mgnieniu oka perfekcyjnie wykończone. Przekonaj się jakie to proste z własnym overlockiem.