Gardenportal.pl

Dom i ogród

Więcej światła!

oświetlenie

Coraz częściej w polskich ogrodach, na działkach, czy też na domowych tarasach, pojawia się oświetlenie zewnętrzne. Dzięki tego typu rozwiązaniom przestrzenie te zyskują zupełnie inny, ładniejszy wymiar. Ich funkcjonalność czasowa ulega zdecydowanemu rozszerzeniu o późne godziny wieczorne i nocne. Dzięki dobrze dobranemu oświetleniu można wydłużyć aktywność na świeżym powietrzu, zwłaszcza w cieplejszych porach roku. Dobrze jest więc rozejrzeć się za takimi rozwiązaniami, które na pewno sprawią nam wiele przyjemności w niedalekiej przyszłości. 

  1. Oświetlenie zewnętrzne – piękno i bezpieczeństwo
  2. Lampy ogrodowe na każdą kieszeń
  3. Odpowiedni montaż, prawidłowa eksploatacja

Oświetlenie zewnętrzne – piękno i bezpieczeństwo

Różnego rodzaju oświetlenie zewnętrzne można obecnie bez trudu nabyć w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Jedną z najciekawszych ofert tego typu przygotował dla nas Boxlab.pl. Wystarczy znaleźć ich witrynę sieciową, by się o tym przekonać na własne oczy. Znajdziemy tam, np. wielki wybór lamp ogrodowych, które dodadzą blasku każdemu terenowi zielonemu: https://boxlab.pl/lampy-ogrodowe. Lampy ogrodowe LED są produktami praktycznie bezawaryjnymi, energooszczędnymi oraz ekologicznymi. Zróżnicowane wzory lamp pozwolą na dopasowanie ich do różnorodnych założeń ogrodowych w stylu angielskim, francuskim, czy też w zwykłych przydomowych ogródkach. Wystarczy tylko rozejrzeć się w witrynie sieciowej sklepu i wybrać to, co nam najbardziej odpowiada. 

Lampy ogrodowe na każdą kieszeń

Lampy ogrodowe są zaprojektowane tak, by do minimum ograniczyć ryzyko ich uszkodzenia przez złe warunki atmosferyczne. Dodatkowo będą nam oświetlały ogród po zmroku, co umożliwi np. wieczorne skorzystanie ze ścieżki do komórki czy altany, itp. Można je także zaopatrzyć w czujnik ruchu, co zdecydowanie ograniczy zużycie prądu oraz zwiększy bezpieczeństwo na naszej posesji. W ofercie znajdziemy wiele typów rozwiązań oświetleniowych, które sprawdzą się w każdych warunkach. Na stronie sklepu można się zaopatrzyć w lampy stojące, reflektorki, kinkiety, lampy ścienne, czy też wiszące. itp. Nie sposób tu wymienić wszystkich potencjalnych propozycji. Oprócz lamp przeznaczonych na działkę lub do ogrodu warto także zwrócić uwagę na lampy przeznaczone do oświetlenia tarasów: https://boxlab.pl/oswietlenie-tarasu. W przeciwieństwie do lamp ogrodowych, np. wolnostojących, nie muszą być one zasilane z sieci. Liczne lampy tarasowe są wyposażone w niewielkie, ale pojemne baterie, które mogą być ładowane ładowarkami zaopatrzonymi w wyjście USB. W ofercie znajdziemy także lampy na taras z opcją podłączenia ich do sieci.  Takie kompleksowe podejście do zagadnienia zagwarantuje nam, że z zakupów na pewno nie wyjdziemy rozczarowani.

Odpowiedni montaż, prawidłowa eksploatacja

W przypadku lamp, które będą miały nam oświetlać zewnętrzne przestrzenie, należy każdorazowo pamiętać o tym, by były one odpowiednio podłączone oraz uziemione. Tylko dobrze wykonany montaż zapewni nam oraz innym użytkownikom, np. ogrodu lub tarasu pełne bezpieczeństwo. Wszystkie produkty nabywane na stronie sklepu są zaopatrzone w niezbędne certyfikaty oraz świadectwa bezpieczeństwa. Podczas ich montażu bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń ich producentów, które znajdują się w instrukcjach technicznych. Jeśli wykonamy wszystko tak jak trzeba, możemy mieć pewność, że lampy rodem z Boxlab.pl na pewno nas nie zawiodą. Najważniejsze byśmy nabyli takie oświetlenie, dzięki któremu nasz ogród, działka, czy też niewielki zielony skwerek przed domem, zyskają zupełnie nowy wymiar.