Gardenportal.pl

Dom i ogród

Pustaki ceramiczne, bloczki ceramiczne i pustaki kominowe – jakie są ich zalety?

pustaki

Wielu inwestorów zastanawia się z czego zbudować dom. Rynek bowiem oferuje szeroki i różnorodny wybór materiałów budowlanych, co może powodować niezdecydowanie i problemy z podjęciem właściwej decyzji. Każdy inwestor chce mieć przecież nowoczesne materiały najwyższej jakości, które może kupić w przystępnej cenie. Kluczowe pytanie brzmi: jakich materiałów użyć, aby dom był trwały, służył przez lata i to nie tylko nam, ale także przyszłym pokoleniom? Poniżej przedstawiamy zalety i właściwości najpopularniejszych materiałów budowlanych.

Pustaki ceramiczne – jakie mają zalety?

Pustaki z ceramiki powstają na bazie gliny z dodatkiem naturalnych surowców i zostają wypalane z wysokiej temperaturze. Dzięki odpowiedniej technologii produkcji posiadają strukturę otworową, przy czym otwory mogą mieć różne wielkości i występować w rozmaitym zagęszczeniu. Pustaki ceramiczne to bardzo popularny materiał budowlany, który wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością, jest mrozoodporny, zapewnia dobrą izolację akustyczną oraz izolacyjność termiczną. To jednak nie koniec jego zalet. Ponadto jest to surowiec ognioodporny, dobrze przepuszcza powietrze i cechuje się niską nasiąkliwością. Idealnie się nadaje do wznoszenia ścian jedno, dwu lub trzywarstwowych. Takie materiały są bardzo chętnie wykorzystywane w budownictwie, ponieważ gwarantują solidne i wytrzymałe ściany.

Bloczki ceramiczne – czym się charakteryzują?

Bloczki w odróżnieniu od pustaków mają pełną, jednolitą strukturę, ale nie zawsze, ponieważ posiadają także drążenia. Tego rodzaju materiał ścienny charakteryzuje się doskonałymi parametrami technicznymi, podobnymi do właściwości, jakie mają pustaki ceramiczne. Bloczki ceramiczne to produkty nowoczesnej ceramiki budowlanej, które znakomicie się nadają do wznoszenia ścian w budownictwie jedno i wielorodzinnym, ponieważ zapewniają stabilność i wytrzymałość konstrukcji, dzięki czemu może ona posłużyć na długie lata. Często spotyka się określenie, że bloczki ceramiczne i pustaki to jest to samo, ale tak nie jest. Posiadają one różnice w wyglądzie choć łączy je jedno: To nowoczesne materiały budowlane, które cechują się znakomitymi parametrami technicznymi.

Pustaki kominowe – czym się wyróżniają?

Pustaki tego rodzaju służą do budowy nowoczesnych systemów kominowych. Wykorzystuje się je jako elementy zewnętrznej obudowy komina. Dzięki temu, że posiadają wewnątrz puste przestrzenie idealnie nadają się do przeprowadzenia w nich przewodów kominowych. Bardzo dobrym wyborem są pustaki kominowe, ceramiczne, ponieważ doskonale współpracują z różnego rodzaju urządzeniami, takimi jak kocioł kondensacyjny czy kominek i są kompatybilne z każdym rodzajem paliwa grzewczego. Takie materiały cechują się się wysoką odpornością na działanie bardzo wysokiej temperatury, nie deformują się i nie ulegają korozji. Ponadto mają właściwości ognioodporne. Pustaki kominowe to znakomity sposób na szybkie i łatwe budowanie komina.

Przedstawione materiały budowlane to najlepszy wybór na budulec do każdego rodzaju budownictwa, ponieważ wyróżniają się wieloma cennymi właściwościami.