Gardenportal.pl

Dom i ogród

Rękawiczki robocze – niezbędne, choć niedoceniane

rękawice robocze

Pewnie wiele razy byłeś w sytuacji, w której chciałeś przytrzymać coś bądź złapać, ale ślizgały Ci się ręce. Może nawet uszkodziłeś skórę dłoni podczas pracy w budownictwie, przemyśle albo w ogrodzie. Warto, żebyś w takiej sytuacji zastanowił się nad zainwestowaniem w rękawiczki robocze. Poniżej kilka informacji, które mogą Ci się przydać podczas wyboru tych najodpowiedniejszych dla Ciebie.

  1. Do czego służy odzież robocza?

2. Jak wybrać najwłaściwsze rękawiczki robocze?

3.  Gdzie szukać?

1.  Do czego służy odzież robocza?

Często zdarza się, że idąc do pracy fizycznej – niezależnie czy jest to Twoja praca zarobkowa, czy też związana z hobby, jak np. praca w ogrodzie- decydujesz się założyć swoje najgorsze, poszarpane ubrania. Prawdopodobnie nie zastanawiasz się wtedy, że taka odzież może być niewygodna lub niepraktyczna. To błąd. Przede wszystkim odzież robocza ma za zadanie wspomagać Twoją pracę. Pewnie zapytasz się: ale jak? W prosty sposób. Dobrej jakości materiały, elastyczność czy też przewiewność gwarantują komfort i precyzyjność podczas pracy. Pamiętaj jednak, że odzież robocza to nie to samo co odzież ochronna.

2. Jak wybrać najwłaściwsze rękawiczki robocze?

To bardzo proste. Przede wszystkim odpowiedz sobie na kilka pytań. W jakiej pracy będę z nich korzystać? Na czym mi zależy? Jaki mam budżet? Gdy już nieco rozwiejesz swoje wątpliwości, możesz zacząć wybierać rękawiczki robocze. Jest ich multum. Są wykonane ze skóry licowej, z koziej lub wołowej. Większość jest wykonane z tkaniny, która nie utrudnia ruchów, a jednocześnie nie powoduje pocenia się dłoni. Sklepy dają możliwość wyboru również rozmiaru. Jeśli jednak nie jesteś pewny, możesz również wybrać opcję z zapięciem na rzep przy nadgarstku, co pozwoli Ci na jeszcze lepsze mocowanie rękawicy.

3. Gdzie szukać?

Zdecydowałeś się już, że potrzebujesz odzieży ochronnej. Ale zaraz, zaraz… Gdzie właściwie masz ją kupić? Odzież robocza wymaga zakupów w specjalnych, sprawdzonych sklepach. Dlatego tez warto, żebyś skorzystał ze specjalistycznych sklepów internetowych, np. https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/odziez-robocza/spodnie/spodnie-ogrodniczki/ Sklepy internetowe często posiadają dużo większy wybór niż sklepy stacjonarne, robienie zakupów jest możliwe 24/7 ( co w przypadku pracy zmianowej jest niezwykle istotne), a także jest możliwa pomoc ze strony Konsultantów poprzez Infolinię lub e-mail.

Nie wahaj się, pomyśl o sobie już dziś.

Materiał przygotowany przez Magrosbhp.pl