Gardenportal.pl

Dom i ogród

Zabawy dla dzieci w ogrodzie

imprezy dla dzieci

Dorośli rozumieją dlaczego powinno się spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, niestety w dzisiejszych czasach dzieci mają inne preferencje spędzania wolnego czasu i najczęściej jest to interakcja z komputerem, tabletem lub smartfonem. Znajdziemy tam popularne gry internetowe, w które nasze dziecko może grać ze znajomymi lub samemu, portale społecznościowe, które są skutecznymi pożeraczami czasu. Na pewno większość rodziców zna ten problem. Co zrobić, gdy nasze dziecko gra, a za oknem piękna pogoda? Żeby odciągnąć dziecko od darów techniki, powinniśmy podsunąć mu zajęcie, którego nie znajdzie w Internecie, coś co nie będzie możliwe do zrealizowania przez Internet. Razem z Agencją Eventową Endorfins przygotowaliśmy kilka pomysłów.

Zabawy w namiocie

Spędzenie czasu z przyjaciółmi z przedszkola lub ze szkoły dobrze mu zrobi. Nie od dziś wiadomo, że rozwijanie relacji międzyludzkich ma kluczowe znaczenie w przyszłości, tak więc rozłóżmy namiot, niech nasza pociecha zaprosi najbliższych przyjaciół i już. Dzieci same znajdą sobie zajęcie, naszym zadaniem będzie tylko zapewnienie przekąsek (które można przygotować razem z dzieckiem) i co jakiś czas doglądanie czy wszystko jest w porządku. 

Gry na świeżym powietrzu

Wystarczy, że kupimy grę planszową (to wciąż lepsze od smartfona) albo np. twistera i wszystko już samo pójdzie. Takie gry planszowe albo twister bardzo integrują ludzi, atmosfera jest wesoła, a więc możemy się wyluzować. 

Pomoc w ogrodzie

Jeśli dbamy o ogród, sadzimy/przesadzamy rośliny, przycinamy krzaczki to warto zaangażować nasze dziecko do tej pracy. Pierwszą korzyścią jaką uzyskamy jest sama pomoc – cała praca zajmie nam mniej czasu. Po drugie nasza pociecha nauczy się czegoś przydatnego. Jeśli by dobrze rozegrać całą zabawę, możemy w nim rozbudzić miłość do ogrodnictwa, co będzie skutkowało rozwijaniem zainteresowań, a późniejszym wieku zarabianie na swojej pasji. 

Piaskownica

Czyli stare jest dobre! Jako dzieci na pewno bawiliście się w piaskownicy budując zamki z piasku, „piekąc” ciasta. Przygotowywaliście posiłki z trawy lub budowaliście tunele. Takie zabawy kształtują kreatywność, a budowanie zamków z piasku kształtuje umiejętności manualne i modelarskie. Jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Wystarczy kupić dziecku foremki, łopatki, taczkę. Przy takiej „budowli” można bawić się lalkami barbie albo samochodzikami, udając, że to co zbudowaliśmy to dom dla lalki lub wielki parking dla samochodów. 

Podróż w przeszłość

Warto zastanowić się, jak my spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu:

  • zabawa w chowanego,
  • podchody,
  • rysowanie kredą po chodniku,
  • huśtawka,
  • gra w piłkę nożną/siatkówkę/koszykówkę,
  • przeciąganie liny,
  • zabawa na drabinkach,
  • berek, zbijak.

Czy to nie brzmi znajomo? Jeżeli szukasz profesjonalnej obsługi firmowej imprezy, powinieneś zgłosić się do firmy Endorfins – Animatorzy imprez dla dzieci.