Gardenportal.pl

Dom i ogród

Rozwiązanie dla każdego ogrodu – meble drewniane

drewniane meble ogrodowe

Zaprojektowanie pięknego ogrodu i w pełni funkcjonalnego jest ciekawym zadaniem. Zachowanie równowagi pomiędzy użytecznością a ładnym wyglądem jest po prostu trudna. Na szczęście jest szereg rozwiązań, które sprawdzą się w każdym ogrodzie. Nie ważne, jaką ma powierzchnię i czy znajdują się w nim rośliny. Meble ogrodowe drewniane to po prostu najlepsze rozwiązanie.

Popularność tego rozwiązania nie wzięła się znikąd. Można ją zawdzięczać idealnej harmonii, którą tworzą drewniane elementy z kolorystyką każdego tarasu czy ogrodu. Nie trzeba określać stylu aranżacji – drewniane meble będą pasowały niezależnie od obranego kierunku. Przecież rodzajów drewna jest bardzo dużo, więc możliwości do wyboru nam nie zabraknie.

Drewniane meble na tarasie

Taras zazwyczaj buduje się z drewnianych belek a kolor nadaje odpowiednim odcieniem bejcy. Tym samym można potraktować nasze drewniane meble. Takie rozwiązanie nada urokowi całej kompozycji i sprawi, że wszystko będzie do siebie po prostu pasować. Warto rozważyć ciekawe dodatki w postaci poduszek, nowoczesnego obrusu na stół lub wiszących kolorowych ozdób, lampionów.

Wygodne meble – czy na pewno drewno?

Meble przeznaczone do wypoczynku koniecznie muszą być wygodne. Rattanowe czy plastikowe rozwiązania spełniają nasze oczekiwania co do poczucia wygody. Dlatego ich drewniane odpowiedniki powinny być starannie wykończone. Składane leżaki wykonane z drewna są bardziej trwałe od ich aluminiowych znajomych, nie skrzypią i nie wyginają się. Dlatego meble ogrodowe drewniane są wygodne w użytkowaniu, jak i rozkładaniu. A to jest bardzo ważne. Jest to najbardziej elastyczny materiał pod względem użytkowym. I pamiętajmy o tym, że złożone meble zajmują sporo mniej miejsca. Wygodę uzyskuje się także dzięki ich stabilności. Odpowiednio użyte materiały pozwalają na wypoczynek bez martwienia się o to, kiedy mebel ulegnie degradacji a my wylądujemy na trawie.

Jak zadbać o drewniane meble ogrodowe?

Powinniśmy zadbać o miejsce przechowywania mebli – ważne jest, żeby w czasie ich zimowego spoczynku nie wylądowały w mokrej i zimnej piwnicy. Drewno nie lubi wilgoci. Można oczywiście zadbać o kolejną warstwę ochronną na zimę w postaci lakieru, to dobre rozwiązanie. I chyba najważniejsza rzecz – drewniane meble można odnowić, kiedy się zniszczą.  Kilka godzin spędzonych w garażu i można cieszyć się powtórnym życiem naszych leżaków, foteli, stołów. Jednocześnie możemy zmienić ich kolor i uzyskać całkiem nowe, odświeżone rozwiązanie do naszego ogrodu.