Gardenportal.pl

Dom i ogród

Siatki leśne – charakterystyka, zastosowanie i montaż

Siatki leśne

Siatka leśna to chętnie wybierany produkt do ogrodzenia posesji, działki czy wydzielenia obszaru na parceli. Charakteryzuje się niewielkim kosztem i łatwym montażem. Będzie dobrym zabezpieczeniem przed wtargnięciem niepożądanych gości czy dzikich zwierząt. Dowiedz się, czym jeszcze wyróżnia się siatka leśna, jakie ma zastosowanie oraz w jaki sposób przebiega jej montaż.

Czym charakteryzuje się siatka leśna?

Zastanawiasz się, co odróżnia siatkę leśną od innych ogrodzeń? Oto kilka cech, które charakteryzują ten produkt.

Niski koszt

W porównaniu do innych rozwiązań dostępnych na rynku siatki leśne pozwalają ogrodzić parcele bez konieczności ponoszenia dużych wydatków. To istotny atut, zwłaszcza gdy chcesz zabezpieczyć duży obszar, a przy tym masz ograniczony budżet.

Wybierz siatki leśne ogrodzeniowe dla siebie!

Dobra jakość

Siatki leśne są wykonane z ocynkowanego drutu, przez co charakteryzują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne czy oddziaływanie warunków zewnętrznych.

Dobry producent siatek ogrodzeniowych ma w ofercie także warianty o wzmocnionej konstrukcji. Dzięki temu służą przez dłuższy czas w dobrym stanie.

Różnorodność

Siatki ogrodzeniowe leśne występują w różnych grubościach oczek i rozmiarach. W efekcie łatwo je dopasujesz do swoich potrzeb.

Łatwy montaż

Montaż siatki ogrodzeniowej nie wymaga fachowej wiedzy ani specjalistycznego sprzętu. Prace można wykonać samodzielnie. To przekłada się na dodatkowe oszczędności, gdyż nie ma konieczności wynajmowania firmy budowlanej do realizacji tej usługi.

Uniwersalne zastosowanie

Siatka ogrodzeniowa charakteryzuje się dużą popularnością i wszechstronnością. Doskonale sprawdzi się przy zabezpieczaniu terenów leśnych, rolniczych, ale również prywatnych posesji czy firm.

Idealnie sprawdza się też do grodzenia dużych obszarów czy placów budowy. Siatka leśna to także praktyczne zabezpieczenie ogródków działkowych. Warto ją wybrać również jako materiał do wydzielenia warzywniaka lub zabezpieczenia przestrzeni, na której znajduje się basen.

Zastosowanie siatki leśnej

Siatka leśna ogrodzeniowa ma ogrom zastosowań. Dzięki różnorodności rozmiarów i elastyczności idealnie sprawdzi się przy grodzeniu:

 • działki,
 • domu,
 • budowy,
 • parkingu,
 • firmy,
 • wybiegu dla zwierząt,
 • części w ogrodzie,
 • szkółki leśnej.

Siatka ogrodzeniowa może być wykorzystana wszędzie tam, gdzie jest potrzebne szybkie zabezpieczenie terenu przed wtargnięciem obcych osób lub zwierząt.

Jak wygląda montaż siatki leśnej?

Jak już wspomniano, dużym atutem siatki leśnej jest bardzo łatwy montaż. Można go wykonać samodzielnie. Jak to zrobić?

Niezbędny będzie zakup słupków ogrodzeniowych – metalowych lub drewnianych. To właśnie one zabezpieczą siatkę leśną i pomogą w utrzymaniu odpowiedniego poziomu ogrodzenia. Proces montażu tego typu płotu przebiega w kilku etapach. Oto one:

 1. Wytyczenie miejsca, w którym będzie umieszczona siatka leśna 
  Zanim zaczniesz pracę, wytycz linię, po której będzie przebiegać siatka leśna. Od tego zależy, ile będziesz potrzebować metrów ogrodzenia oraz słupków. Warto zamówić te produkty z lekkim naddatkiem, gdyby w trakcie prac doszło do uszkodzenia.
 2. Wykopanie dziur pod słupki na siatkę leśną 
  Kolejny etap polega na wykopaniu dziur, w których będą znajdować się słupki mocujące do siatki leśnej. Otwory powinny mieć głębokość około 70 cm, aby zapewniały stabilne zabezpieczenie dla ogrodzenia. Słupki ogrodzeniowe powinny być rozstawione co 3 metry. W przeciwnym razie ogrodzenie nie będzie wytrzymałe.
 3. Zabetonowanie słupków
  Jak już wytyczysz odległości między słupkami i wykopiesz dziury na odpowiednią głębokość, czas na zabezpieczenie tych elementów. Wystarczy to zrobić, zalewając je betonem.

  Pamiętaj jednak o tym, aby prawidłowo wypoziomować słupki i odczekać odpowiednią ilość czasu do solidnego związania się materiału. Naciągnięcie siatki na krzywe pręty będzie trudniejsze, a sama trwałość ogrodzenia ulegnie pogorszeniu.
 4. Naciągnięcie siatki leśnej ogrodzeniowej na słupki
  Siatka leśna powinna być naciągana na słupki ogrodzeniowe etapami. Dzięki temu praca przebiegnie sprawniej, a Ty unikniesz uszkodzenia płotu. Nie powinna ona być zbyt sztywno napięta, gdyż może to spowodować pęknięcia w konstrukcji.

Jak widać, montaż siatki ogrodzeniowej nie jest trudnym zadaniem. Tymczasem dzięki samodzielnemu wykonaniu tej pracy można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Gdzie znaleźć dobrą siatkę ogrodzeniową?

Zastanawiasz się, gdzie kupić siatkę leśną, tak aby powstałe z niej ogrodzenie było solidne, a jego cena nie zwaliła z nóg? Ten produkt zamówisz w hurtowniach rolniczych, marketach budowlanych lub bezpośrednio u producenta ogrodzeń.

Właśnie w tym ostatnim miejscu znajdziesz największy asortyment siatek leśnych. Ponadto możesz liczyć na wsparcie pracowników obsługi. Jest to szczególnie istotne, kiedy nie wiesz, jaki rodzaj produktu najlepiej sprawdzi się u Ciebie. Przy okazji zamówisz również wszystkie akcesoria niezbędne do montażu ogrodzenia. Dzięki temu prace przebiegną szybciej.

Sklep internetowy Zampol24.pl to ceniony producent wysokiej jakości siatek leśnych ogrodzeniowych z Rzeszowa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wykorzystaniu nowoczesnych technologii oferuje produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.