Gardenportal.pl

Dom i ogród

Smart oświetlenie do ogrodu

oświetlenie ogrodu

Choć inteligentne lampy zazwyczaj kojarzy się z modnymi i nowoczesnymi wnętrzami, to jednak takie rozwiązania sprawdzają się również w innych przestrzeniach. Nieustanny rozwój technologiczny pozwala na stosowanie ich w miejscach, w których do tej pory zastosowanie takich produktów oświetleniowych było po prostu niemożliwe.

Obecnie bez trudu można zainstalować inteligentne lampy oraz szereg akcesoriów do systemu oświetleniowego nawet na przydomowym tarasie lub elewacji budynku. Jak działa tego typu rozwiązanie i czy rzeczywiście bywa opłacalne? O tym napiszemy poniżej.

Smart oprawy i akcesoria oświetleniowe do ogrodu – podstawowe cechy

Wszystkie urządzenia elektryczne (lampy, włączniki światła, gniazda elektryczne i czujniki), które umieszcza się w ogrodzie muszą przede wszystkim spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa. W końcu jest to przestrzeń o wysokim ryzyku zachlapania wymienionych elementów wodą lub wniknięcia do ich wnętrza szkodliwej wilgoci.

Z tych powodów w ogrodach, na tarasach i balkonach montuje się wyłącznie produkty oświetleniowe o wysokim współczynniku IP. Dotyczy to zarówno niezmiernie szczelnych opraw oświetleniowych, jak bryzgoszczelnych gniazd elektrycznych, dodatkowo zabezpieczonych mocną uszczelką i klapką.

Inteligentne lampy do ogrodu – korzyści dla użytkowników

Smart oświetlenie to przede wszystkim nowoczesne oprawy i źródła światła LED. Co je wyróżnia? Podstawą jest oczywiście znacznie dłuższa żywotność oraz znacznie mniejsze zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na wygodniejsze użytkowanie, a także obniżenie wysokości domowych rachunków za prąd.

W przypadku oświetlenia ogrodu ma to olbrzymie znaczenie. Można bowiem zainstalować większą liczbę opraw, które optymalnie doświetlą wszystkie zakątki, bez obaw o nadmierne koszty dla domowego budżetu.

Nowoczesne systemy typu smart bywają sterowane zdalnie – za pośrednictwem aplikacji mobilnych lub dedykowanych pilotów, dostępnych w wyspecjalizowanych sklepach, jak: https://gajwer.pl, a także przy pomocy wygodnych komend głosowych. Poprawia to komfort oraz daje pełną kontrolę nad oświetleniem przydomowej przestrzeni.

Dzięki smart oświetleniu można mieć pieczę nad warunkami świetlnymi w przydomowej przestrzeni rekreacyjnej w czasie rzeczywistym, a także budować plany oświetleniowe na przyszłość. Takie rozwiązanie pozwala na zbudowanie scen świetlnych oraz przygotowanie harmonogramów, by światło uruchamiało się o ściśle określonych porach, dokładnie wtedy, gdy jest ono potrzebne.

Smart oświetlenie do ogrodu – komfort, estetyka i wysokie standardy bezpieczeństwa

Nowoczesne produkty oświetleniowe do ogrodu odznaczają się wysokim współczynnikiem ochronnym, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla użytkowników. Równocześnie zastosowanie zaawansowanych technologicznie czujników, włączników oraz gniazd to sposób na wygodniejsze i przyjemniejsze korzystanie z przydomowej przestrzeni.

Smart oświetlenie do ogrodu to zatem połączenie komfortowych warunków ze stylową estetyką, wpisującą się w każdą aranżację i w różne preferencje użytkowników.