Gardenportal.pl

Dom i ogród

Stoliki okrągłe czy kwadratowe – które warto wybierać?

stolik kawowy Lont

Jeżeli zależy nam na urządzeniu wnętrza w modnym stylu, warto zwrócić uwagę na aktualne trendy, a następnie zdecydować, czy sprawdzą się one w konkretnym pomieszczeniu. Warto pamiętać o tym, że podążanie za trendami to jedno, natomiast liczy się także funkcjonalność danej przestrzeni oraz dopasowanie jej do potrzeb jej użytkowników. Dlatego stoliki okrągłe mogą okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem od kwadratowych, jeżeli w domu lub mieszkaniu przebywają dzieci. Sprawdź, jak odpowiednio aranżować pokoje i na co zwracać szczególną uwagę.

Aranżacja wnętrza – gdzie możemy postawić stolik?

Zarówno okrągłe stoliki, kwadratowe czy o każdym innym kształcie są jednym z tych mebli, który powinien znaleźć się w naszym domu. Dlaczego? Często nie zwracamy uwagi na to, jak często zdarza się nam odkładać przedmioty codziennego użytku do czasu, aż zabraknie nam do tego odpowiedniego miejsca. Stąd też taki element wyposażenia wnętrza jest więc nie tylko stylowym dodatkiem, ale przede wszystkim funkcjonalnym meblem. 

Tak naprawdę stoliki sprawdzą się w każdym wnętrzu. Jest na nie miejsce zarówno w przedpokoju, salonie, sypialni, gabinecie, ale niekiedy nawet w kuchni czy na balkonie. To od nas zależy, jaką rolę będę pełniły meble w danym pomieszczeniu. 

Popularne i oryginalne stoliki kwadratowe

Jeżeli chodzi o stoliki kwadratowe – moda na nie nigdy nie przemija. Idealnie wpasowują się w każde wnętrze. Są ponadczasowe i niezwykle popularne. Najczęściej wykorzystuje się je jako stoliki kawowe lub stoliki nocne. Mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, a w ostatnim czasie szczególnie często wybierane są wersje metalowe, szklane oraz drewniane. Taki mebel z powodzeniem można umieścić w centralnym punkcie salonu, rozkładając wokół zestaw wypoczynkowy składający się z kanapy i fotela. Warto pamiętać, aby stolik nie był zbyt wysoki, jeżeli na równoległej ścianie umieszczamy telewizor. Z pozycji siedzącej nie powinien zasłaniać nam widoku na ekran. 

Modne i stylowe stoliki okrągłe

Tak jak wersje kwadratowe, tak również i okrągłe stoliki zawsze będą wyglądały we wnętrzach doskonale. Kształt ten jest uniwersalny i doskonale wpisuje się w każdy wystrój wnętrz, natomiast szczególnie dobrze wpasowuje się w styl glamour. Zwłaszcza jeżeli podobają się nam stylowe stoliki okrągłe z metalowym stelażem i blatem imitującym marmur. Bez problemu znajdziemy też modele o nieco oryginalniejszych formach przypominających m.in. plaster drewna czy rattanowy lampion. Takie ponadczasowe i ekstrawaganckie meble dostępne są m.in. w sklepie https://zona-design.pl/meble/stoliki-kawowe-i-lawy/okragle/.

Dlaczego jeszcze warto wybierać okrągłe stoliki? Lepiej sprawdzają się w domu, w którym mieszkają również dzieci. Brak ostrych krawędzi to większe bezpieczeństwo podczas zabawy z dzieckiem. W tym przypadku lepiej zrezygnować też z mebli wykonach ze szkła lub takich, które są niezwykle delikatne oraz kruche. Na szczęście asortyment i wybór jest tak szeroki i bogaty, że każdy może znaleźć coś dla siebie.