Gardenportal.pl

Dom i ogród

Malowanie hydrodynamiczne – sposób na szybkie, tanie i dokładne malowanie dachu

dach

Dach to duża powierzchnia, która co kilkanaście lat wymaga pomalowania w celu odświeżenia jej wyglądu, ale przede wszystkim odnowienia właściwości ochronnych przed niszczącym działaniem czynników zewnętrznych. Malowanie hydrodynamiczne to sposób na ekonomiczne i dokładne pokrycie całego dachu odpowiednio grubą powłoką specjalistycznej farby. Dowiedz się, na czym polega hydrodynamiczne malowanie dachu i przekonaj się, że w razie konieczności pomalowania dachówek lub blach warto skorzystać z usług tych firm, które oferują malowanie dachu właśnie tą metodą.

Na czym polega malowanie hydrodynamiczne?

W czasie malowania hydrodynamicznego wykorzystuje się specjalistyczne agregaty, w których znajdują się zbiorniki na farbę. Dzięki działaniu wysokiego ciśnienia farba rozbijana jest na mikrokropelki, a następnie aplikowana przez dyszę na malowaną powierzchnię. Dzięki zróżnicowanym dyszom można bez problemu dostosować strumień farby do wielkości powierzchni, jej rodzaju, np. poprzez zmianę kąta wyrzucania strumienia farby czy formę strumienia.

Malowanie hydrodynamiczne – przygotowanie farby

Malowanie dachów metodą hydrodynamiczną jest znacznie skuteczniejsze, ponieważ zanim farba pokryje dachówkę lub blachodachówkę, zostaje odpowiednio przygotowana, przez co poprawiają się jej właściwości oraz przyczepność. Farba zostaje podgrzana do odpowiedniej temperatury, a podczas jej aplikacji tworzy się mgła, z której odparowuje część rozcieńczalnika.

Hydrodynamiczne malowanie dachów – korzyści

Malowanie blachodachówki oraz dachówek ceramicznych i cementowych metodą hydrodynamiczną, niesie ze sobą liczne korzyści zarówno dla właściciela budynku, którego dach jest malowany, jak i dla wykonawcy usługi.

  • Równomierna warstwa farby – dzięki temu, że farba jest dozowana pod wysokim ciśnieniem, kropelki rozpraszają się na całej powierzchni równomiernie, przez co dach wygląda estetycznie, a powłoka farby spełnia wszystkie swoje funkcje.
  • Dokładne krycie całej powierzchni – drobne kropelki farby dostają się w trudnodostępne miejsca, w zagłębienia i rowki,  a także dobrze dokładnie przykrywają chropowatą powierzchnię dachówek.
  • Skrócony czas pracy – metodą hydrodynamiczną można pomalować dach bardzo szybko. Zawdzięczamy to nie tylko szybkiemu pokrywaniu powierzchni farbą, ale również skróconemu czasowi schnięcia farby, przez co oczekiwania na wyschnięcie pierwszej warstwy przed nałożeniem drugiej jest znacznie krótsze niż przy klasycznych metodach malowania.
  • Dobre właściwości farby – podczas przygotowania farby do malowania hydrodynamicznego zyskuje ona dobre właściwości przyczepne i ochronne.
  • Mniejsze zużycie farby – malowanie hydrodynamiczne to oszczędność materiału.

Niższe koszty malowania dachu

Wszystkie wymienione wyżej zalety hydrodynamicznego malowania dachu sprowadzają się do jednej zasadniczej korzyści – niższego kosztu usługi. Biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, że malowanie dachu daje te same efekty, co wymiana pokrycia, to naprawdę warto co kilkanaście lat pomyśleć o tego typu inwestycji w jakość i bezpieczeństwo.