Gardenportal.pl

Dom i ogród

Suszarki do rąk ułatwiające utrzymywanie higieny

suszarka do rąk

Suszarki do rąk to urządzenia powszechnie stosowane w toaletach publicznych znajdujących się w centrach handlowych, basenach, czy też kinach. Zastosowanie wysokiej jakości sprzętu ułatwia utrzymywanie czystości i higieny. Duża ilość dostępnych produktów sprawia, że znalezienie najlepszego modelu nie jest zadaniem łatwym.

Urządzenia kieszeniowe i automaty

Tradycyjne suszarki do rąk to urządzenia uruchamiane ręcznie lub automatycznie. W pierwszym przypadku po naciśnięciu przycisku uruchamia się silnik elektryczny wytwarzający strumień powietrza, który wydobywa się na zewnątrz przez specjalny otwór i w ciągu kilku sekund osusza dłonie. W przypadku automatów wyposażonych w czujnik ruchu sprzęt włącza się samoistnie po podłożeniu rąk pod otwór. Alternatywnym rozwiązaniem są konstrukcje kieszeniowe. W takich modelach suszenie dłoni rozpoczyna się po umieszczeniu ich w specjalnie przygotowanych kieszeniach. Za proces suszenia odpowiedzialne są wydajne silniki od dużej mocy.

Cechy dobrych suszarek

Wybierając suszarkę do rąk, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jeden z najważniejszych dotyczy czasu suszenia. Najlepsze urządzenia dostępne na rynku pozwalają osuszyć dłonie w ciągu 7-10 sekund. Prostsze i tańsze konstrukcje na usunięcie wilgoci i potrzebują około 40 sekund. Wydajność tego rodzaju sprzętu uzależniona jest przede wszystkim od jego mocy. Warto pamiętać, że suszarki o niższej mocy zużywają mniej prądu, jednak proces suszenia trwa dłużej, przez co zużycie energii rośnie. Istotnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest poziom generowanego hałasu. Najnowszy sprzęt podczas pracy wytwarza od 60 dB do 80 dB, czyli mniej więcej tyle ile nowoczesny odkurzacz. Trwałość tego rodzaju urządzeń uzależniona jest w dużym stopniu od jakości zastosowanych materiałów. Najtańsze suszarki wyposażone są w obudowę z tworzyw sztucznych. W droższych modelach stosuje się bardziej wytrzymały aluminiowy lub stalowy korpus. Modele te charakteryzują się również bardziej efektownym wyglądem.

Korzyści korzystania z suszarek

Suszarka do rąk to urządzenie, które ułatwia utrzymywanie higieny i czystości w toaletach. Tego rodzaju sprzęt skutecznie zastępuje tradycyjne ręczniki papierowe. Dzięki niemu obsługa sprzątająca nie musi pamiętać regularnym dostarczaniu ręczników i opróżnianiu przepełnionych koszy. Rezygnacja z ręczników papierowych i postawienie na elektryczne suszarki pozwala także obniżyć koszty zakupu środków czystości. Coraz więcej modeli wyposażonych jest w filtr HEPA, dzięki któremu użytkownik ma pewność, że jego dłonie suszone są czystym i wolnym od drobnoustrojów powietrzem.