Gardenportal.pl

Dom i ogród

Szklarnia ogrodowa z otwieranymi bokami – zalety i zastosowanie

szklarnia ogrodowa

Posiadanie przydomowej szklarni jest marzeniem niejednego pasjonata ogrodnictwa. Aktualnie jednym z najczęściej kupowanych modeli są szklarnie ogrodowe z otwieranymi bokami. W jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej? Jakie są ich główne zalety?

Dlaczego warto zdecydować się na montaż szklarni ogrodowej?

Podjęcie decyzji o montażu przydomowej szklarni niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z najważniejszych jest możliwość uprawiania warzyw i owoców metodą ekologiczną, które następnie wykorzystamy podczas przygotowywania domowych posiłków. Posiadanie szklarni ogrodowej umożliwia także hodowanie pięknych okazów roślin egzotycznych, zapewniając im dostateczne warunki do dalszego rozwoju przez cały rok.
Szklarnię można wykorzystać także do stworzenia wyjątkowej aranżacji ogrodowej, poprzez umieszczenie w jej wnętrzu mebli ogrodowych oraz wielu innych praktycznych dodatków, organizując tym samym dodatkową przestrzeń do rodzinnych spotkań.

Zalety szklarni z otwieranymi bokami

Zastanawiasz się, jakie korzyści niesie ze sobą zakup szklarni ogrodowej z otwieranymi bokami? Otóż wybór tego rozwiązania w znacznym stopniu zwiększa komfort użytkowania szklarni zarówno podczas upałów, jak i opadów deszczu. Co więcej, swobodny dostęp do wnętrza umożliwia na szybkie i bezproblemowe rozprowadzenie nawozu lub gleby. Ponadto zastosowanie tego rozwiązania, pozwala nam zaoszczędzić na montażu dodatkowych otworów wentylacyjnych. 

To jednak nie wszystko, szklarnia z otwieranym bokiem sprzyja prawidłowemu rozwojowi uprawianych roślin. Gwarantuje dostateczną wentylację, jednocześnie zabezpieczając wnętrze przed przegrzaniem. Znacznie przyspiesz proces zapylania roślin przez pszczoły, a także skutecznie chroni je przed możliwością wystąpienia zjawiska “Phytophthory”. Wybór tego modelu szklarni jest prostym sposobem na obniżenie rachunków za zużycie wody. Dlaczego? Dzięki specyficznej konstrukcji możliwe jest nawadnianie roślin przy pomocy wody deszczowej. Warto wiedzieć, że woda opadowa posiada wiele drogocennych substancji odżywczych, które pozytywnie wpływają na zdrowie oraz wygląd roślin.

Jaki model szklarni ogrodowej wybrać?

Poszukujesz praktycznej i estetycznej szklarni ogrodowej z otwieranymi bokami? Znajdziesz je między innymi w atrakcyjnej ofercie sprzedażowej firmy Botanic. Jednym z modeli, który zyskał uznanie najbardziej wymagających użytkowników, jest szklarnia z otwieranymi bokami Tulipan. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej konstrukcji produkt zaskakuje nie tylko swoim oryginalnym wyglądem, ale także i funkcjonalnością. Warto również wspomnieć, że jest to jedyny taki model dostępny na polskim rynku!