Gardenportal.pl

Dom i ogród

Midor – Profesjonalny sprzęt ogrodniczy

glebogryzarki Midor

Dynamiczny rozwój branży przemysłowej sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących profesjonalny sprzęt ogrodniczy. Do dyspozycji klientów pozostaje zarówno zdalny lub stacjonarny dystrybutor produktów, jak i profesjonalna wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego dysponująca urządzeniami dostosowanymi do potrzeb klientów. Według ekspertów branży przemysłowej specjalistyczny sprzęt ogrodniczy powinien być stosowany nie tylko do uprawy wielkopowierzchniowych szkółek roślinnych, ale również do uprawy przydomowych ogródków lub działek ogrodniczych.

poprawnie założony trawnik

Do podstawowych urządzeń przeznaczonych do uprawy ziemi zaliczana jest m.in. glebogryzarka, która należy do kategorii wielofunkcyjnych urządzeń ogrodniczych. Glebogryzarka sprawia, że nawet długotrwała praca w ogrodzie nie jest uciążliwa dzięki zastosowaniu układu napędowego umożliwiającego komfortową pracę, bez konieczności użycia siły przez operatora. Głównym zadaniem tego typu sprzętu jest zarówno spulchnienie i napowietrzenie ziemi, jak i usunięcie chwastów. Glebogryzarka ze względu na przystępne ceny, funkcjonalność oraz dużą trwałość eksploatacyjną cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów indywidualnych i biznesowych.

Innym urządzeniem ogrodniczym, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów, jest aerator. To właśnie aerator sprawia, że trawniki utrzymane są w nienagannej kondycji, nawet po długotrwałej i wymagającej zimie. Za pomocą rurek lub zębów aerator wycina w glebie otwory, przez które gleba jest napowietrzana. Zabieg ten sprzyja uelastycznieniu trawnika oraz sprawia, że źdźbła trawy bujniej rosną. Dodatkowym atutem stosowania aeratora jest łatwiejsze nawodnienie ziemi oraz wnikanie stosowanych nawozów. Aeracja powinna być stosowana dwa razy do roku, co umożliwia m.in. pozbycie się chwastów i mchu bez uszkadzania trawy. Najczęściej stosowane są aeratory ręczne, elektryczne, spalinowe i akumulatorowe.

Wśród sprzętu ogrodniczego, którego dostępność na rynku stale rośnie, dużą popularnością cieszą się urządzenia pubert. Francuski producent oferuje m.in. profesjonalne glebogryzarki w Midor charakteryzujące się precyzyjnym działaniem oraz wysokiej jakości wykonaniem. W ofercie dostawców sprzętu pubert dostępne są glebogryzarki z silnikiem Honda, Robin-Subaru, Briggs&Stratton lub Roto. Funkcjonalność urządzeń pubert umożliwia ich modyfikację m.in. poprzez wymianę żelaznych kół na większe, w razie konieczności pracy w trudnym terenie. Operator urządzenia wyłącznie prowadzi sprzęt bez używania siły, na co wpływa zastosowanie układu napędowego z biegiem wstecznym.

Artykuł zrealizowany we współpracy ze specjalistami branży ogrodniczej, Midor – maszyny do ogrodu i firmy.