Gardenportal.pl

Dom i ogród

Trawa gazonowa do ogrodu

trawa gazonowa

Wraz z rozpoczęciem lata coraz więcej osób chciałoby, żeby ich ogród pięknie się prezentowa. Wieczorami ma się ochotę usiąść na tarasie i odpocząć. Dobrze wtedy widzieć piękne kwiaty, których zapach unosi się w powietrzu. Widokiem, który każdego by zachwycił, bez wątpienia byłby piękny, zielony trawnik. Jak dobrze wiadomo, trudno o taki trawnik, jako że trzeba o niego dbać. Regularne podlewanie i nawożenie często nie wystarcza, jako że trawnik łatwo żółknie.

Czym jest trawa gazonowa?

Rozwiązanie dla osób, które marzą o idealnym i zadbanym trawniku, który wygląda jak z reklamy, jest trawa gazonowa. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną móc urządzić grilla i nie bać się o to, że trawnik zostanie zdeptany lub wiedzą, że ich dziecko uwielbia bawić się z kolegami i koleżankami w ogrodzie. Jako że trawa gazonowa odporna jest na zadeptanie, można iść krok dalej: na pewno nie zaszkodzą jej ciężkie przedmioty, takie jak meble ogrodowe. Po ich odsunięciu producenci trawy gazonowej gwarantują, że w tych miejscach nie będzie żadnych nieestetycznych żółtych śladów.

Podobnie jest w przypadku basenu dla dzieci. Każdy, kto taki kiedykolwiek rozkładał w ogrodzie, wie, że po jego złożeniu na długo trawa wygląda tak, jakby była wypalona. Osoby decydujące się na trawnik gazonowy nie będą musiały już się o to więcej martwić.

Trawa gazonowa sportowa — dla kogo?

Niektórzy mogą uważać, że nawet trawa gazonowa nie wytrzyma w ich ogrodzie. Jest na to rozwiązanie. Ta odmiana trawy nada się dla wszystkich, którzy martwią się, że ich trawnik może zostać zniszczony na skutek zbyt intensywnego użytkowania. Ten typ często jest wybierany na placach zabaw oraz stadionach sportowych, gdzie trawnik musi być odporny na intensywne użytkowanie. Ważną cechą tego typu trawy jest też to, że idealnie nadaje się do miejsc zacienionych.

trawa gazonowa w ogrodzie
Trawa gazonowa sprawdza się w ogrodzie

Czy jest rozwiązanie pośrednie?

Okazuje się, że jest rozwiązanie dla osób, które nie mogą się zdecydować na żaden z powyższych typów trawy. Coraz częściej można spotkać się z odmianą uniwersalną trawy gazonowej. Skupia ona najlepsze cechy obu typów trawy. Jest ona odporna na deptanie, intensywne użytkowanie nie jest jej straszne, a do tego nadaje się na każdy typ gleby, co sprawia, że może kupić ją każdy. Podobnie jak odmiana sportowa trawy gazonowej, typ uniwersalny jest odpowiedni do miejsc zacienionych, więc idealnie nadaje się do ogrodów, w których cień dają drzewa. Odmiana uniwersalna doskonale sprawdzi się i na dużych terenach jak parki czy stadiony oraz mniejsze przydomowe ogródki.

Cena trawy gazonowej

Na stronach internetowych można spotkać się z wieloma ofertami zakupu trawy gazonowej. W sklepach ogrodniczych też można spotkać się z nimi coraz częściej, jako że w ostatnich latach znacznie zyskują na popularności. Cena trawy zależna jest od wielkości opakowania. Zazwyczaj można kupić najmniejsze opakowanie, które waży 5 kilo, a jego cena to zazwyczaj kilkadziesiąt złotych. Większe opakowania to już większy wydatek, czasami jest to nawet czterocyfrowa kwota, lecz producenci gwarantują, że trawa jest odporna i można znacznie zaoszczędzić na jej nawożeniu.

1 thought on “Trawa gazonowa do ogrodu

Dodaj komentarz