Gardenportal.pl

Dom i ogród

Trendy wnętrzarskie na 2023 – zaplanuj aranżację swojego mieszkania!

Kupujesz mieszkanie i szukasz inspiracji do jego wykończenia? Oczywiście możesz zdać się w tej materii na profesjonalnego architekta, który zaplanuje aranżację od A do Z. Możesz jednak dorzucić coś od siebie i przedstawić specjaliście inspiracje i rozwiązania, które szczególnie Ci się podobają – w końcu to Ty będziesz spędzać w mieszkaniu masę czasu, więc powinno być „szyte na miarę” Twoich potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z trendami aranżacyjnymi na 2023 rok!?

Wellness

Bo gdzie najlepiej odpoczniesz jak nie w domu! Z pomocą doświadczonego architekta wnętrz stworzysz przestrzeń, w której zregenerujesz się po całym dniu pełnym wyzwań, a troski zostawisz za progiem. Dzięki usługom doświadczonej pracowni architektonicznej zrealizujesz aranżację marzeń i odbierzesz mieszkanie pod klucz, zrealizowane w stylu, który jest szyty na Twoją miarę!

Możesz zaplanować w swoim mieszkaniu prawdziwą strefę wellness. Słyszałeś może o najnowszym trendzie w wykończeniu łazienek w postaci stworzenia tzw. pokoju kąpielowego? Taka przestrzeń to prawdziwa oda do relaksu. Stosując taką koncepcję, staramy się, aby łazienka przypominała prawdziwe SPA. Króluje w niej wygodna wanna, często ustawiona na podwyższeniu. Dobrą praktyką jest również zainstalowanie prysznica walk-in, który umożliwia szybkie odświeżenie się po długiej, relaksującej kąpieli w wannie. Domowe SPA może być zaaranżowanie z użyciem drewna i naturalnych materiałów, i oświetlone miękkim światłem.

Eklektyzm

Fronty szafek na wysoki połysk, a do tego komoda w stylu retro? Parkiet w jodełkę i połyskujący dywan z długim włosiem? Stary, okrągły stół, rodem z lat 60. z fornirowym blatem, a do tego plastikowe krzesła w neonowych barwach? Śmiało! To właśnie eklektyzm rządzi w 2023. Miksuj dowolnie akcenty wywodzące się z różnych stylów i epok, ale pamiętaj o dobrym smaku. Znajdź motyw przewodni, który połączy całość, może będzie to kolor albo tekstura? Nie zapomnij przy tym o dużym dystansie do siebie i własnego wnętrza…

Domowe biuro

Stało się – zostaliśmy w domach! Coraz więcej Polaków chce pracować z mieszkania i nie wyobraża sobie powrotu na cały etat do biura. Hybrydowy model pracy jest normą w większości większych firm i nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić. Praca zdalna wymaga urządzenia w mieszkaniu dodatkowej przestrzeni do skupienia się i wiele osób zdecydowało się na urządzenie gabinetu lub kącika do pracy w salonie. Architekci wnętrz prześcigają się w pomysłach, jak urządzić komfortowy home office nawet w najmniejszym mieszkaniu, tak aby umożliwić klientowi wygodną pracę. W tym sezonie w domowym biurze będziemy stawiać na ergonomię oraz elegancję. Wyposażymy domowe biura w biurka z regulacją wysokości lub długie biurka z możliwością pracy w parze, a także gadżety takie, jak oczyszczacze powietrza i masażery pleców. Całość aranżacji będzie stylowa i home office nie będzie już tylko wstawionym w wolny kąt biurkiem i z krzesłem, ale stanie się przestrzenią, którą wyposażymy w dekoracje i wyszukane elementy aranżacyjne -godne prawdziwego gabinetu!