Gardenportal.pl

Dom i ogród

Worki do odkurzacza Sparky

odkurzacz

Dobra jakość worków do odkurzaczy może wpływać na funkcjonowanie całego odkurzacza. Gdy worki do odkurzaczy łatwo się zapychają bądź nie są poprawnie włożone odkurzacz może mieć problemy z prawidłowym wchłanianiem zanieczyszczeń takich jak kurz czy roztocza. Wtedy odkurzanie staje się nieefektywne, a to sytuacja, która jest dość problematyczna. Worki do odkurzacza Sparky są dobrej jakości produktem potrafiącym idealnie współpracować z odkurzaczem.

Worki do odkurzacza Sparky – wymiana i charakterystyka

Worki do odkurzacza Sparky typu jednorazowego muszą być regularnie usuwane i wymieniane na nowe. W przypadku przetrzymywania worków do odkurzacza w jego wnętrzu odkurzacz może słabo ,,ciągnąć” kurz pogorszając jakość odkurzania. Nie należy dopuszczać do takiej sytuacji – zwłaszcza w przypadku posiadania worków do odkurzania o papierowej budowie. Producenci jednogłośnie mówią, że w przypadku wypełnienia około 3/4 objętości wewnętrznej worka powinien on zostać zastąpiony nowym. Jest to związane z faktem, że spore napełnienie worka papierowego wraz z ciśnieniem wciąganego powietrza może rozerwać worek. Rozerwanie worka powoduje zanieczyszczenie zarówno wnętrza odkurzacza jak i otaczającego środowiska.

Na ekranach odkurzaczy nie ma ekranów LCD, które mówią o konieczności wymiany worka – powinno robić się to intuicyjnie. Dla osób, które zapominają sprawdzać zapełnienia worka na czas warto jest zdecydować się na syntetyczne worki do odkurzacza Sparky. Taki typ worków ma możliwość do pogłębiania swojej objętości mogąc się rozciągać. Worki syntetyczne nie pękają więc są bezpieczniejszą opcją dla ,,zapominalskich”.

Podsumowanie

Worki do odkurzacza Sparky są dostępne w różnych konfiguracjach. Papierowe, włókniste, syntetyczne, jednorazowe czy wielorazowe. Dzięki temu każdy klient może wybrać opcję, która najbardziej odpowiada jego wymaganiom. Jedne z worków są tańsze, inne bardziej ekonomiczne, a jeszcze inne bardziej ekologiczne. Trudno znaleźć złoty środek dlatego trzeba znaleźć kompromis, który najlepiej odpowiada zainteresowanej osobie.