Gardenportal.pl

Dom i ogród

Wybór idealnego architekta wnętrz?

architekt wnętrz

Planujesz remont, a może budowę domu? W takim razie z pewnością zdążyłeś już zastanawiać się, gdzie rozpocząć poszukiwania odpowiedniego architekta i projektanta.

Jednak, jakie są tak naprawdę kryteria oceny powyższych profesjonalistów? Jak w najłatwiejszy i najbardziej opłacalny sposób dopasujemy ich wobec własnych oczekiwań?

W pierwszej kolejności przy wyborze usług zastanówmy się, czy nasi bliscy, a nawet znajomi nigdy nie polecali nam żadnego specjalisty. Może się to okazać przydatne, szczególnie gdy nie wiemy, gdzie zacząć. Podzwońmy, popytajmy, a może zdobędziemy jakiś początkowy punkt zaczepienia, tym bardziej że osobom znajomym uwierzymy szybciej niż opiniom obcych w internecie.

Jednak również internet może okazać się pomocny. Przeszukując liczne strony internetowe, warto zwrócić uwagę na oceny poszczególnych profesji. Nie bądźmy zbyt łatwowierni, niech jedna negatywna opinia nas nie zniechęca, a jedna pozytywna ostatecznie nie przekonuje. Przeglądanie internetowych opinii to tylko jeden z pierwszych etapów poszukiwania.

Kiedy mamy wybranych już przynajmniej kilku specjalistów, warto wziąć pod uwagę nasz budżet. W ten sposób możemy od razu odrzucić architekta, czy projektanta, który po prostu wykracza poza nasz określony limit. Budżet najlepiej określić jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań, aby potem niepotrzebnie go nie modyfikować, specjalnie na potrzeby wybieranych usług.

Projektowanie wnętrz wymaga spełnienia jeszcze jednego punktu. Mianowicie musimy dopasować wnętrze do własnego gustu. Ponownie należy zrobić research, lecz na początku warto skupić się na samych interesujących nas stylach i koniecznym wyposażeniu. Tak przygotowani, możemy już wpisać w wyszukiwarkę hasło 'dekorator wnętrz’. W tym przypadku ważnym aspektem jest nasze poczucie estetyki i to nim powinniśmy się kierować. Jeśli dekorator projektuje w stylu, który przypadł nam do gustu, a dodatkowo spełnia on inne nasze kryteria to chyba znaleźliśmy ostateczną usługę.

Analogiczny do powyższych sposób wyszukiwania to porównywanie. Mając nieograniczony dostęp do informacji, możemy znaleźć nieskończenie wiele projektantów czy architektów. Jak wybrać odpowiedniego? Właśnie metodą porównywania. Zestawiajmy możliwie najwięcej pożądanych, a także tych mniej korzystnych dla nas cech. Wtedy będziemy mieć pewność, że nie przeoczyliśmy żadnego istotnego aspektu. Jeśli nawet to okaże się bezowocne, warto poszukać pomocy, chociażby u doradcy lub innego specjalisty. Jednak pamiętajmy, że to my mamy czuć się komfortowo we własnym domu. Sprawdź koniecznie ofertę INTELLIO – projektowanie wnętrz Kraków.