Gardenportal.pl

Dom i ogród

Zastosowanie gorącej pary przy czyszczeniu

parownica Karcher

Czyszczenie przy wykorzystaniu gorącej pary, jest to oferta skierowana głównie do osób wymagających bezpiecznego i jednocześnie antyalergicznego czyszczenia, nie wykorzystując do tego żadnych środków chemicznych. Sprężona, gorąca para, która ma temperaturę 155 stopni Celsjusza, skutecznie oddziela zabrudzenia od czyszczonych powierzchni, a do tego ma działanie dezynfekujące. Warto wiedzieć, że czyszczenie parowe, to jedyna dopuszczalna metoda prania materacy. Zatem, co koniecznie jeszcze powinniśmy wiedzieć o parownicach i czyszczeniu parowym?

Jak działa parownica?

Warto wiedzieć, że działanie parownicy jest bardzo podobne co działanie szybkowaru. Tutaj wodę podgrzewa się w bojlerze, aż do momentu zagotowania i wówczas powstaje para. Cały proces trwa od 1 do 6 minut na litr wody, w zależności od danej parownicy. Zdecydowanie najlepsza para powstaje wtedy, kiedy zbiornik nie jest całkowicie wypełniony wodą, ponieważ w innym wypadku, jest ona zbyt wilgotna, a co za tym idzie może moczyć czyszczone powierzchnie. Im wyższe mamy ciśnienie pary, tym lepiej brud się wymywa z czyszczonej powierzchni. Obecnie mamy na rynku wiele różnych parownic, ale zdecydowanie najlepszą z nich jest parownica Karcher. Ma ona doskonałe parametry, radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami i jest polecana przez specjalistów. 

Gdzie i do czego stosować parownice?

Parownice wykorzystywane są praktycznie w każdym domu oraz mieszkaniu, ponieważ znajdziemy tam wiele twardych powierzchni wodoodpornych. Te właśnie powierzchnie czyszczone w sposób tradycyjny, usuwają brud jedynie powierzchownie. Tymczasem, parownice Karcher są wykorzystywane do czyszczenia twardych posadzek, armatury kuchennej i łazienkowej, luster, okien itp. Para zalicza się do jednych z najbardziej higienicznych i przede wszystkim skutecznych mediów czyszczących, ponieważ jest w stanie pozbyć się nawet najtrudniejszych cząstek brudu, tym samym penetrując czyszczoną powierzchnię, w tym wąskie szczeliny oraz poru materiału. Para, która opuszcza duszę ma temperaturę blisko stu stopni Celsjusza, a brud nagrzewa się zdecydowanie szybciej niż powierzchnia, do której przylega,

Parownice – co trzeba wiedzieć?  

Każda parownica, która wyprodukowana została przez firmę Karcher, spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, które są poświadczone międzynarodowymi certyfikatami. Wszystkie części przewodzące elektrycznie, zabezpieczone są przed zalaniem, także są one w pełni bezpieczne. Ponadto, wszystkie parownice Karcher mają specjalne zabezpieczenia przed nieostrożnym uruchomieniem.