Gardenportal.pl

Dom i ogród

Zimowe kurtki robocze z odblaskami – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zimowe kurtki robocze z odblaskami

Zimowe kurtki robocze z elementami odblaskowymi to podstawa stroju do pracy zimą na zewnątrz. Ocieplenie zapewnia komfort termiczny w najchłodniejszych dniach, a odblaski zwiększają bezpieczeństwo w trakcie zimowej szarówki i po zapadnięciu zmroku. Jakie inne walory wyróżniają kurtki robocze na zimę? Które modele warto wybrać?

Zimowe kurtki robocze z odblaskami – dla kogo są odpowiednie?

Ocieplane kurtki robocze z odblaskowymi detalami to jeden z najważniejszych elementów stroju do pracy dla osób, które wykonują różnorodne zawody. Są potrzebne przede wszystkim tym, którzy mimo mrozów pracują na zewnątrz. Przydają się osobom zajmującym się pielęgnacją zieleni i utrzymaniem czystości, np. w miejskich parkach. Są niezbędne m.in. dla geodetów, pracowników leśnych i prowadzących wycinki drzew. Kurtki robocze na zimę z odblaskami są też nieodzowne podczas wszelkich prac na zewnątrz lub w dopiero budowanych obiektach (w stanie surowym otwartym).

Możesz korzystać z nich także w czasie wolnym. Jeśli odśnieżasz chodnik przed domem albo uwielbiasz wybierać się na długie spacery z czworonogiem, nie zważając na mróz i ciemność, ocieplane kurtki robocze z odblaskami będą dla Ciebie jak znalazł. Wybór najlepszego okrycia będzie tym łatwiejszy, że do wyboru masz wiele krojów, kolorów i rozmiarów. Nie brakuje też kurtek roboczych z odblaskami na zimę przeznaczonych dla kobiet lub mężczyzn. Odpowiednie dopasowanie okrycia do sylwetki wpłynie pozytywnie na Twój komfort termiczny.

Jaką zimową kurtkę roboczą z odblaskami wybrać? Najważniejsze cechy

  1. Trwałość. Kurtka robocza z odblaskami na zimę powinna być precyzyjnie odszyta z materiałów najlepszej jakości. Takie okrycia będą służyły dłużej, poza tym w trakcie pracy nie spotka Cię przykra niespodzianka, np. rozerwanie rękawa przy wyciąganiu rąk w kierunku sufitu czy gałęzi.
  2. Wiatro- i wodoszczelność. Najchłodniejsze miesiące bywają kapryśne. Charakterystyczna dla nich pogoda obfituje w deszcz, śnieg, grad i silne podmuchy wiatru. Właśnie dlatego najlepiej, aby osoby pracujące na zewnątrz miały na sobie zimowe kurtki robocze z membraną, np. GORE-TEX® zapobiegającą przedostawaniu się wilgoci do wewnątrz. Dzięki niej woda ścieka po kurtce, ale nią nie nasiąka. Najlepsze kurtki robocze chronią także przed odczuwaniem chłodnego wiatru.
  3. Dopasowanie do sylwetki. Poczucie ciepła w trakcie długiego przebywania na mrozie poprawia także dopasowanie kurtki roboczej na zimę do sylwetki. Ważny jest nie tylko wybór modelu w odpowiednim rozmiarze, lecz także możliwość regulacji w pasie i mankietach.
  4. Wygodne kieszenie. Zamykane kieszenie zewnętrzne, służące do przechowywania np. sekatora, zwijanej miarki czy innych narzędzi potrzebnych do pracy, dodają kurtce funkcjonalności. Przydaje się też kieszeń wewnętrzna, np. na telefon, a także przezroczysta kieszeń zewnętrzna na identyfikator.
  5. Sposób zapięcia. W przypadku zimowych kurtek roboczych z odblaskami bardzo ważny jest sposób zapięcia. Zamiast zatrzasków, które są odpowiednie do cienkich okryć na wiosnę lub lato, zimą najlepszy będzie zamek błyskawiczny. Dodatkową ochronę przed wiatrem i wilgocią, które mogłyby dostawać do wewnątrz przez suwak, stanowi zakrywająca go listwa.

Podsumowując, zimowe kurtki robocze z odblaskami to praktyczne okrycie na najchłodniejsze dni, które można nosić i w pracy, i w czasie wolnym. Poszukaj ubrania, które będzie wspierało Cię w wykonywaniu zadań. Sprawdź odblaskowe kurtki robocze na zimę dostępne w sklepie Safestyle.