Gardenportal.pl

Dom i ogród

Bezobsługowe ogrzewanie. Pompa ciepła

ogrzewanie

Zbliżającą się zima, czyli czas przygotowań do sezonu grzewczego. Spędzająca sen z oczu myśl o konieczności zakupu opału na zimę oraz ciągłego doglądania pieca centralnego ogrzewania nie daje chwili wytchnienia. Wybieranie popiołu, dym, kurz i opał kiepskiej jakości to problemy znające każdy mieszkaniec domu ogrzewanego paliwem stałym. Możliwością redukcji uciążliwych czynności związanych z ogrzewaniem domu jest zastosowanie nowoczesnych kotłów z uzupełnianym raz w tygodniu zasobnikiem na pellet lub ekogroszek.

Więcej informacji: https://betdom.pl/

Jest to sposób jedynie redukujący obsługę kotła CO, a nie całkowicie eliminujący problem. Jeśli chcemy cieszyć się całkowicie bezobsługowym i ekologicznym ogrzewaniem domu, godnym rozważenia jest zakup pompy ciepła. Obecnie na rynku jest coraz większy wachlarz rodzajów pomp ciepła. Dobrej jakości pompa gruntowa jest w stanie całkowicie pokryć zapotrzebowanie na ciepło dla każdego domu. Plusami takiej inwestycji zdecydowanie są bezobsługowość urządzenia i wykorzystywanie odnawialnego źródła energii.

Więcej informacji: https://abcdodomu.pl/

Pomimo rozwoju technologii w dalszym ciągu zdecydowaną wadą jest wysoki koszt instalacji pompy ciepła. Pomijając koszt zakupu samej pompy znaczną częścią kosztów całej inwestycji jest wykonanie wykopów bądź odwiertów pod kolektory podziemne. Do wysokich kosztów inwestycji dodatkowo uwzględnić należy koszty energii elektrycznej pobieranej przez pompę. Pomimo wysokich kosztów jest to rozwiązanie czyste, ekologiczne, bezobsługowe a samo urządzenie może zostać zamontowane w niewielkim pomieszczeniu gospodarczym.

Więcej informacji: https://dream-design.pl/