Gardenportal.pl

Dom i ogród

Columbus Energy – oferta

Columbus Energy

Jedną z najpopularniejszych firm w branży fotowoltaiki jest Columbus Energy, opinie zadowolonych klientów świadczą o jej profesjonalizmie oraz wysokiej jakości materiałów używanych w instalacjach. Z usług firmy skorzystało już kilkanaście tysięcy klientów, wśród których są przedsiębiorcy, jak i właściciele domów jednorodzinnych. 

Dla kogo przeznaczona jest oferta Columbus Energy?

Columbus Energy to firma, która świadczy usługi kompletnego montażu instalacji fotowoltaicznych na najwyższym poziomie. Klientów firmy można podzielić na 3 największe grupy: właściciele domów jednorodzinnych, przedsiębiorców oraz rolników. Firma wykorzystuje najwyższej jakości komponenty oraz precyzyjnie dopasowuje projekt instalacji odpowiednio do potrzeb użytkownika. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie maksymalnej wydajności produkcji prądu ze Słońca. Jednym z topowych oferowanych produktów są panele fotowoltaiczne, w których została zastosowana technologia ogniw kontaktowych. To sprawia, że w maksymalnym stopniu przetwarzają energię słoneczną w prąd elektryczny. Jest to możliwe, ponieważ promienie padające na powierzchnię absorpcyjną ogniwa, nie są zasłonięte przez szynowody. 

Rozwiązania proponowane przez Columbus Energy

Dla właścicieli domów jednorodzinnych, będących osobami fizycznymi i chcącymi pozyskiwać prąd ze Słońca, Columbus Energy posiada dwie oferty:

  • Usługa Standard – to oferta kierowana do właścicieli domów jednorodzinnych, których dachy są proste, a montaż paneli nie wymaga stosowania zastosowania specjalnych elementów. W skład instalacji wchodzą: panele fotowoltaiczne, falownik (inwerter), konstrukcja montażowa, zabezpieczenia przepięciowe oraz przewody.
  • Usługa Smart – usługa różni się od poprzedniej rodzajem inwertera i przeznaczona jest dla właścicieli budynków z nietypową konstrukcją dachu, np. licznymi jaskółkami, kominami, itd. 

Natomiast dla rolników oraz przedsiębiorców, Columbus Energy dobiera oferty indywidualnie, w zależności od zapotrzebowania energetycznego na prąd. Specjaliści firmy w pierwszej kolejności dokonują wizji lokalnej nieruchomości w celu wybrania najmocniej nasłonecznionego miejsca, w którym mają zostać zainstalowane panele. W kolejnym etapie na podstawie bilansu rocznych rachunków za energię elektryczną, określana jest moc instalacji fotowoltaicznej. Całkowity koszt jest ustalany indywidualnie, ponieważ zależy do kilku czynników. Poza mocą instalacji, ważne jest miejsce montażu. Koszt montażu paneli na dachu jest niższy niż na gruncie, ponieważ to drugie rozwiązanie wymaga zastosowania specjalnej konstrukcji. 

Columbus Energy wyręcza klienta w maksymalnym stopniu

Obecnie istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na instalację fotowoltaiczną przez właścicieli domów z programu ,,Mój prąd”. Jej wysokość wynosi maksymalnie 5 000 zł, dzięki czemu taka inwestycja staje się jeszcze korzystniejsza. Columbus Energy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w maksymalnym stopniu załatwia za nich formalności, m.in. z uzyskaniem dofinansowania oraz montażem dwukierunkowego licznika przez zakład energetyczny. Poza tym, klienci firmy mogą skorzystać z dogodnej opcji ratalnej przez okres 96 miesięcy, natomiast oprocentowanie finansowania nie przekracza 0,2% miesięcznie. 

Wszystkie komponenty Columbus Energy są objęte gwarancją przez 15 lat, natomiast panele przez okres 25 lat. Firma wykonuje instalacje na terenie całej Polski, dzięki czemu z jej usług może skorzystać każdy właściciel domu jednorodzinnego, gospodarstwa rolnego czy przedsiębiorstwa. Pozytywne opinie świadczą o profesjonalnym podejściu do klienta oraz wysokiej jakości usługach.