Gardenportal.pl

Dom i ogród

Dlaczego warto pokryć ścianę (nie tylko w łazience!) płytkami?

płytki ścienne

Ceramiczne płytki ścienne są stosowane w coraz większej liczbie miejsc, takich jak domy, biura, szpitale i laboratoria. Możesz wybierać spośród niezliczonej liczby wzorów i kolorów, pamiętając o ostatecznym wyglądzie, jaki chcesz osiągnąć. Korzystanie z tego wszechstronnego produktu ma kilka zalet, które przekonają Cię, że płytki częstochowa warto odwiedzić nie tylko przy okazji remontu w łazience.

Płytki na ścianie: higieniczne i łatwe do czyszczenia

Ceramiczne płytki ścienne są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż farba, tapeta lub inne materiały do płytek. Możesz wybierać spośród wielu wykończeń, takich jak na przykład:

  • matowe,
  • błyszczące,
  • półbłyszczące.

Aby płytki były czyste, wystarczy je co jakiś czas przecierać. Ceramiczne płytki ścienne są również bardzo odporne na ścierne chemikalia i środki czyszczące, co ułatwia ich utrzymanie w czystości. Ceramiczne płytki ścienne nie blakną ani nie tracą koloru nawet przy ciągłym nasłonecznieniu. Wygląd tych płytek pozostanie niezmieniony przez wiele lat przy minimalnej staranności, co również przemawia na ich korzyść – bez względu na to, w którym miejscu w domu zdecydujesz się je umieścić.

Płytki ścienne – nie tylko piękne, ale też odporne

Z racji tego, że ceramiczna płytka ścienna jest odporna na wilgoć i wilgoć, idealnie nadaje się do wilgotnych środowisk, takich jak łazienki i kuchnie. Nie pęcznieje ani nie odkształca się pod wpływem wilgoci. Możesz jednak wykorzystać tę je właściwość również i w innych miejscach domu, bo dlaczego nie!? Tym bardziej, że ceramiczne płytki ścienne nie wchłaniają ani nie zatrzymują plam, w przeciwieństwie do innych rodzajów nawierzchni ściennych. Jeśli chlapniesz na nie jedzeniem, olejem, tłuszczem, a nawet farbą – możesz ją wyczyścić zwykłą chusteczką. Nic się im nie stanie.

Warto również podkreślić ich wysoką odporność na ogień. Ceramiczna płytka ścienna jest odporna na ekstremalne temperatury. Nie reaguje na mróz ani ogień. Jest wysoce bezpieczna do wszelkich zastosowań wewnętrznych, dlatego tak naprawdę to jak zechcesz ją wykorzystać jest ograniczone wyłącznie przez Twoją wyobraźnię. Tym bardziej, że w sklepach online takich jak Ceramika Outlet naprawdę można się nieźle obkupić!