Gardenportal.pl

Dom i ogród

Elegancja w parze z wygodą? Wybierz fotel kubełkowy!

Fotel kubełkowy

Remont to zawsze wymagający czas. Nie tylko trzeba wybierać nowe wyposażenie mieszkania, szukać na licznych stronach internetowych lub po salonach tych wymarzonych mebli, ale jeszcze należy dobrać je w taki sposób, żeby pasowały do siebie zarówno pod względem kolorystyki jak i fasonu. To całkiem spore wyzwane, zwłaszcza jeżeli chcemy udekorować dom samemu, bez zatrudniania architekta wnętrz. Często, największą trudnością w takim przedsięwzięciu może być dopasowanie foteli. Powodem może być fakt, gdy niektórzy bagatelizują tę sprawę, zostawiając ich zakup na później, już dawno po wyborze koloru ścian, podłogi czy sofy. Warto jednak pamiętać, że fotele mogą ogromnie zmienić wygląd wnętrza. Dobrze dobrane są świetnym podkreśleniem walorów pokoju, jednak te źle mogą wprowadzić sporo zamieszania w wystroju.

Jaki fotel wybrać?

Najpierw warto zdecydować się, jaką formę chcemy wybrać. Świetną opcją są fotele kubełkowe, które posiadają oryginalny kształt, rozmaitość form i kolorów, które tak w zasadzie dopasują się do większości wystrojów salonów. Ich dodatkowym atutem jest większa mobilność i mniejsze rozmiary, które mogą się sprawdzić jako zamiennik krzeseł przy stolikach kawowych jako znacznie wygodniejsza forma, znacznie umilająca rozmowy z bliskimi przy filiżance kawy czy herbaty. Fotel kubełkowy jest również bardzo dobrą opcją zastępującą klasyczną wersję. Obudowany, elegancki, może również być wyposażony o wygodne podłokietniki, na którym można zrelaksować się po całym dniu pracy.

Fotel kubełkowy

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Należy zwrócić uwagę na kilka aspektów w trakcie wybierania foteli kubełkowych. Jednym z podstawowych jest fakt, jak komponuje się z otoczeniem w którym będzie się znajdował. Oferty foteli kubełkowych dostępne w polskim e-sklepie meblowym Edinos oraz niemieckim sklepie Roller, sprzedawane są najczęściej w opcji dopasowanej kolorystycznie, najlepiej w kolorze sofy lub ścian. Dobrą opcją może również być znacznie kontrastująca kolorystyka, lecz tu też nie można przesadzić, żeby aranżacja nie poszła w stronę kiczu. W większości mieszkań sprawdzają się odcienie brązu lub szarości, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie z eksperymentowaniem i doborem jaśniejszego koloru, jeśli na przykład ściany w pokoju są ciemne.

Fotel kubełkowy

Kluczową rolę pełni również kształt fotela. Trzeba zwraca uwagę na to do jakiego pomieszczenia planujemy go zakupić. W salonie lub większym pokoju sprawdzi się bardziej masywniejsza forma, gdzie bardziej będzie przykuwał uwagę swym wyglądem i komponował się z tłem i pozostałymi meblami. Natomiast w przypadku uzupełnienia stolików i do relaksu najważniejszą funkcję pełni wygoda i komfort, który będziemy odczuwać.

Na co uważać?

Niestety fotel fotelowi nie równy i w trakcie wyboru należy kierować się kilka szczególnymi uwagami w samym sposobie wykonania. Warto zwrócić uwagę na materiał z którego jest wykonany, czy nie będzie się łatwo ścierał, mechacił, czy niszczył z czasem użytkowania. Można też spojrzeć na poziom w jakim jest ulokowane siedzisko względem podłogi oraz podłokietników. Należy pamiętać, że jednak jest to zakup na lata, więc warto poprzeglądać też fora i opinie na temat danego produktu, żeby wiedzieć na co się piszemy.