Gardenportal.pl

Dom i ogród

Nowoczesne pergole tarasowe

Pergola tarasowa

Pergole ogrodowe to nowoczesne i modne konstrukcje, które stają się coraz bardziej popularne, bowiem oprócz niezwykłej funkcjonalności pergole stanowią również świetną ozdobę każdego ogrodu. W poniższym artykule znajdziesz ciekawe pomysły i inspiracje dotyczące wykorzystania pergoli.

Pergola na tarasie- praktyczność i funkcjonalność

Przede wszystkim należy podkreślić, iż pergole na tarasie to świetny pomysł, który znajduje coraz szersze zastosowanie, jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie gdy nagle spotkają Cię niekorzystne warunki pogodowe, między innymi niespodziewane opady deszczu. Dzięki nowoczesnym pergolom możesz śmiało organizować imprezy z grillem zamiast spędzać popołudnie przed telewizorem!

Nowoczesne pergole- oryginalny styl i design

Pergola tarasowa idealnie odpowiada wszelkim potrzebom osobom, które lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, bowiem są to innowacyjne konstrukcje, odznaczające się zwłaszcza bardzo wysoką jakością wykonania oraz ponadczasowym designem. Poprzez ich zastosowanie ogród nabiera zupełnie innego, jedynego w swoim rodzaju charakteru.

Pergole metalowe – solidna i trwała konstrukcja?

Nowoczesne pergole ogrodowe to obecnie dużo bardziej bezpieczne rozwiązanie niż parasole, gdyż zapewniają o wiele skuteczniejszą ochronę, należy zaznaczyć, iż są niezwykle trwałe i wytrzymałe konstrukcje, które mogą służyć nie tylko latem ale w ciągu całego roku. Co istotne, pergola metalowa wyróżnia się stabilnością oraz specjalnymi, bardzo mocnymi profilami z aluminium, dzięki czemu żaden wiatr nie jest w stanie uszkodzić lub zniszczyć konstrukcji pergoli. Pergole aluminiowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów zwłaszcza ze względu na fakt, iż metalowy materiał, który jest także antykorozyjny stanowi doskonałą podporę dla dachu.

Pergola tarasowa
Big empty terrace at sunset

Pergole balkonowe

Bardzo ciekawym a zarazem nowoczesnym pomysłem jest ostatnio pergola na balkon, na którą decyduje się coraz więcej osób, szczególnie właścicieli mieszkań. Dość popularna jest ostatnio pergola, która jest pokryta roślinami, tego rodzaju konstrukcja tworzy doskonałe zadaszenie dla tarasu lub balkonu, dzięki czemu można na nim nie tylko spędzać czas, ale również przechowywać różne przedmioty. O czym warto pamiętać, to że zadaszenie tarasu chroni również płyty podłogowe, które pod wpływem niekorzystnych warunków pogodowych takich jak: nadmierne promieniowanie słoneczne lub opady deszczu mogą pękać i odpadać! W przypadku tarasu trwałą konstrukcję z drewna można także dodatkowo zaopatrzyć w rynnę, która odprowadzi deszczówkę.

Pergole tarasowe to bardzo praktyczne i funkcjonalne wyposażenie, dlatego jeśli jesteś zainteresowany zapoznaj się z dostępną ofertą na rynku i wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie!