Gardenportal.pl

Dom i ogród

Fajne krzesła do ogrodu – jakie wybrać?

Fajne krzesła do ogrodu

Krzesła do ogrodu mogą pozwolić na zaaranżowanie uroczego kącika wśród zieleni i śpiewu ptaków. Muszą jednak spełniać pewne ważne kryteria. Jakie? Przede wszystkim być odpowiednio wytrzymałe, a także maksymalnie komfortowe.

Jakie krzesła wybrać do ogrodu?

Balkon, ogród czy taras to miejsca, które są wyeksponowane na działanie czynników atmosferycznych. Nawet gdy chcemy ustawić krzesła ogrodowe pod zadaszeniem, powinniśmy pamiętać o tym, że tam również będą one narażone na zniszczenie. Krzesła na taras mogą charakteryzować się nieco mniejszą wytrzymałością niż te przeznaczone stricte do ogrodu lub na balkon bez dachu, jednak mimo wszystko warto skupić się na tych najbardziej wytrzymałych modelach. Dobre krzesła do ogrodu powinny wyróżniać się większą masą własną, utrudniającą ich zdmuchnięcie przez silniejszy wiatr. Powinny być również odporne na wilgoć – nie nasiąkające wodą, nie grożące pękaniem anni blaknięciem pod wpływem słońca. Wysokiej jakości tworzywo sztuczne ABS pozwala na zachowanie pięknego wyglądu krzesła, nawet gdy stoi ono przez cały sezon na zewnątrz, a przy tym jest niedrogie.

Dlaczego warto wybrać krzesła z tworzywa sztucznego?

Krzesła do ogrodu wykonane z ABS-u to bardzo lekka, nowoczesna i niedroga propozycja od renomowanych producentów mebli. Są one stosunkowo lekkie, ale stabilne — dzięki temu łatwo można je przenosić z miejsca na miejsce. Pomimo wysokiej odporności na czynniki atmosferyczne, na okres jesieni i zimy lepiej schować je w szopie, gdzie po oczyszczeniu i konserwacji zaczekają do wiosny. Krzesła z tworzyw sztucznych można wykonać w wielu fantastycznych kształtach, zarówno gdy chodzi o siedzisko, podłokietniki, jak i oparcie. Oprócz tego maluje się je na wiele ciekawych kolorów — dzięki temu można urządzić ogród idealnie zgodny z naszym nowoczesnym zamysłem, pełny kolorów i awangardowego stylu.

Minimalistyczne krzesła — idealne do ogrodu

Wybierając krzesła do ogrodu w nowoczesnej, futurystycznej postaci, czyli na wąskich wysokich nogach, z plecionymi oparciami i fantazyjnymi podłokietnikami lub bez nich, można urządzić bardzo lekki, współczesny ogród. Minimalistyczne formy są dziś w cenie — chętnie urządza się z ich wykorzystaniem zarówno wnętrza, jak i tarasy czy ogrody. Takie krzesła ogrodowe z ABS-u w różnych odważnych kolorach świetnie sprawdzają się w zestawieniu z kolorowymi poduszkami, które w razie niepogody można łatwo zdjąć i schować, oraz z różnymi stolikami — z drewna, tworzywa sztucznego, metalu, czy tymi ze szklanymi blatami. Planując urządzenie swojego tarasu, warto wyjść naprzeciw najnowszym trendom i nie zamykać się na kolory. Dzięki temu ogród nabierze charakteru, a my sami będziemy czuć się w nim wyjątkowo komfortowo.