Gardenportal.pl

Dom i ogród

Opinie klientów Salonów Agata – czy w sieciówkach da się kupić meble zgodne z filozofią eko?

Opinie klientów Salonów Agata

Styl eko we wnętrzach nie jest jedynie przejściową modą. Większa świadomość ekologicznych rozwiązań, umiłowanie natury i postępowanie zgodnie z założeniami less waste stały się stylem życia. Sprawdzamy, czy popularne sklepy sieciowe wychodzą naprzeciw ekologicznym trendom.

Czym się charakteryzują wnętrza w stylu eko?

Wnętrza aranżowane w zgodzie z filozofią eko cechuje przede wszystkim harmonia i minimalizm. Zdecydowana większość wyposażenia jest wykonana z materiałów naturalnych – drewna, wikliny, rattanu czy ekologicznych tkanin. Podstawowym elementem dekoracyjnym są oczywiście żywe rośliny doniczkowe.  

Minimalizm w tym przypadku to nie tylko oszczędne formy czy brak zbędnych zdobień. Chodzi o zachowanie umiaru i wyposażenie mieszkania w sposób maksymalnie funkcjonalny. Filozofia eko przeciwstawia się wszechobecnemu konsumpcjonizmowi – każdy przedmiot jest dokładnie przemyślany i pełni w domu określoną funkcję. Nie ma miejsca na akcesoria zbierające kurz, zajmujące miejsce i bezużyteczne.  

To wszystko wcale nie oznacza, że ekologiczne wnętrza są surowe i pozbawione wszelkich ozdób. Bogactwo wzorów i faktur ożywia pomieszczenia oraz sprawia, że stają się bardzo przytulne. Nie zapominajmy o nawiązaniach do natury w postaci kolorów ziemi. Będą to głównie odcienie brązów i szarości, a także soczysta zieleń oraz dużo złamanej bieli.

Ekologiczne meble klasy premium 

Jak twierdzą eksperci, coraz więcej mebli z kategorii premium produkuje się w trosce o środowisko naturalne i dobro naszej planety. Pod hasłem „premium” najczęściej kryje się wyposażenie uchodzące za unikalne, kunsztowne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, a co za tym idzie – drogie. Obecnie coraz częściej zalicza się tutaj przedmioty wytworzone z naturalnych surowców takich jak lite drewno. 

Zastanawiasz się, czy duże sieci sklepów meblarskich postępują zgodnie z filozofią eko? Tak,  obecnie w wielu kolekcjach znajdziesz meble oraz elementy dekoracyjne wykonane z materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu. Możesz również przeczytać artykuł wyrażający opinie ekspertów z Salonów Agata  na temat mebli premium i świadomości ekologicznej konsumentów.

Niebanalny design i ponadczasowe rozwiązania

Dbałość o środowisko naturalne – a wraz z nią styl eko – nigdy nie wychodzi z mody. Prostota i stonowana kolorystyka sprawiają, że łatwo łączy się z innymi trendami wnętrzarskimi np. stylem skandynawskim, rustykalnym czy prowansalskim. Jednocześnie nie brakuje nowatorskich, designerskich rozwiązań. Rosnące grono zwolenników takiej stylistyki sprawia, że popularne sieciówki stale powiększają swój asortyment.   

Co znajdziesz w sklepach? Stoły z naturalnym drewnianym blatem (często o nieregularnej krawędzi), minimalistyczne drewniane komody, bawełniane dywany czy siedziska obite lnem, płótnem i materiałami z odzysku. Przykłady można mnożyć – z pewnością każdy znajdzie coś do swojego domu.