Gardenportal.pl

Dom i ogród

Farby do malowania mebli ogrodowych. Co wybrać?

meble ogrodowe

Malowanie przedmiotów znajdujących się na zewnątrz zawsze wymaga sięgnięcia po wysokiej klasy preparaty. Jest to ważne, aby farby były odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych – słońca, wilgoci, wiatru. Do odświeżenia mebli ogrodowych musisz zatem wybrać niezawodny preparat.

Poszukiwanie sklepu z farbami w Warszawie

Gdzie znajdziesz odpowiednie farby? Wiele osób w poszukiwaniu dobrze zaopatrzonego miejsca wpisuje w oknie wyszukiwarki hasło: „sklep z farbami Warszawa”. Wolisz zrobić zakupy w sieci? To zrozumiałe, gdyż taka forma jest szybka, wygodna i pozwala zaoszczędzić pieniądze (online farby zazwyczaj kosztują znacznie mniej niż stacjonarnie). Nie jesteś też ograniczony lokalizacją, ponieważ wysyłka możliwa jest na terenie całego kraju.

Sklep z farbami – preparaty do mebli ogrodowych

W dobrze zaopatrzonych sklepach z farbami można kupić wysokiej klasy preparaty do mebli ogrodowych. To specjalna kolekcja produktów przeznaczonych do aplikowania na przedmiotach znajdujących się na zewnątrz domu. Chodzi tu m.in. o meble ogrodowe, które najczęściej wykonywane są z metalu oraz drewna. Aby prezentowały się estetycznie przez długi czas i nie niszczały pod wpływem słońca czy wilgoci, warto je odpowiednio zaimpregnować. W tym celu możesz sięgnąć po:

  • uniwersalną wodorozcieńczalną emalię do mebli ogrodowych Designer Universal marki Beckers, nadającą się zarówno do metalu, jak i drewna,
  • ochronną akrylową farbę do drewna wzmocnioną związkami alkidowymi np. Tikkurila Valtti Opaque,
  • impregnat gruntujący do konserwacji i ochrony drewna, np. Tikkurila Valtti Wood Guard Impregnat,
  • tikostropową alkidową farbę do drewna, metalu i innych trudnych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz powierzchni, np. Tikkurila Empire.

Możesz zatem sięgnąć po wyspecjalizowany preparat, który jest odpowiedni do mebli wykonanych z konkretnego materiału np. drewna (ochrona przed płowieniem, pękanie, wysuszaniem) lub do metalu (zabezpieczenie przed korozją). Jeżeli nie jesteś pewien, jaki środek sprawdzi się najlepiej albo Twój zestaw wypoczynkowy jest wykonany z łączonych materiałów, to sięgnij po preparat uniwersalny.

Zakupy online w sklepie z farbami

Specjalistyczne farby takich producentów jak Beckers czy Tikkurila znajdziesz w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Oferują one wysoki poziom krycia z wykończeniem matowym, półmatowym lub na wysoki połysk. Kupowanie online oznacza szybką, nierzadko darmową dostawę, możliwość zwrotów, a nawet zakupów na raty.