Gardenportal.pl

Dom i ogród

Jaki stolik kawowy wybrać do salonu?

stolik kawowy

Jesteś w trakcie urządzania swojego salonu i chcesz znaleźć wymarzony stolik kawowy? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podejmując decyzję i stwórz niepowtarzalne wnętrze.

Salon – serce każdego domu

Urządzając salon, należy pamiętać, że jest to pomieszczenie, w którym wszyscy domownicy spędzają najwięcej czasu. Wystrój powinien być spójny z całą resztą wystroju mieszkania. Na rynku istnieje wiele rodzajów wyposażenia, a ostateczny wybór warto dostosować do swoich własnych preferencji i gustu. Niezbędnym elementem w takim dużym pokoju jest stolik kawowy. Umożliwia on ugoszczenie przy kawie czy herbacie, a także sprawia, że całe wnętrze staje się bardziej funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. 

Jak wybrać stolik kawowy do salonu?

Stolik kawowy powinien dopełniać cały wystrój pomieszczenia, jakim jest salon. Powinien on przede wszystkim tworzyć spójną całość. Jego wygląd należy dostosować do stylu, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Można zdecydować się na mebel o bardzo wyszukanym designie, którego dodatkowym zadaniem będzie funkcja ozdobna bądź też stolik prosty i minimalistyczny, o klasycznym wyglądzie. Zarówno proste modele, jak i te bardziej wyszukane, można znaleźć w sklepie internetowym Sinesti. Ostateczną decyzję warto podjąć, biorąc pod uwagę kilka niezbędnych kwestii.

Kształt i wielkość stolika

Rozmiary mebla to rzecz niezbędna. Wielkość powinna być dostosowana do ilości miejsca, jakim dysponuje się w salonie. Nieodpowiednio dobrany stolik może powodować, że wnętrze będzie prezentować się nieproporcjonalnie. Należy wziąć pod uwagę takie kwestie, jak liczba domowników czy chęć przyjmowania gości. Za mały stolik nie pomieści bowiem zbyt dużej liczby napojów czy jedzenia. Dobrze jednak pamiętać, aby mebel nie był zbyt przytłaczający. W takim przypadku może on sprawić, że pomieszczenie będzie zagracone, a poruszanie po wnętrzu będzie bardzo trudne.

Wysokość stolika

Mebel, jakim jest stolik kawowy, powinien posiadać odpowiednią wysokość. Najlepiej dostosować ją do posiadanej sofy bądź kanapy. W takim przypadku dobrze jest zadbać o to, aby poziom blatu był mniej więcej na wysokości podobnej do siedziska. Dzięki temu korzystanie z mebla będzie wygodne i bezproblemowe. 

Design mebla

Niemałe znaczenie podczas wyboru stolika kawowego ma jego desing. Wybór powinien być uwarunkowany charakterem, w jakim urządzone jest wnętrze. Dobrze, jeśli stolik zostanie dopasowany nie tylko do kolorów, ale również wyglądu pozostałego wyposażenia. Warto zwrócić uwagę na jego zdobienia, jak i materiały. 

Dostosowanie do stylu wnętrza

Stolik kawowy glamour powinien być natomiast bardziej elegancki z elementami połyskujących powierzchni oraz na przykład dodatków z mosiądzu. Stoliki kawowe we wnętrzach industrialnych powinny cechować się surowością. Najczęściej jest ona odzwierciedlana w połączeniu, jakim jest ciemne, naturalne drewno oraz metalowe elementy. Takie modele należą obecnie do jednych z najczęściej wybieranych opcji. Nowoczesne stoliki kawowe świetnie sprawdzają się także w pomieszczeniach typu retro i loft. Pełnią one we wnętrzu zarówno funkcję praktyczną, jak i ozdobną. 

Odpowiednio dobrany stolik kawowy do salonu to pierwszy krok do tego, aby udoskonalić całe pomieszczenie i nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Dzięki niemu można cieszyć się nie tylko popołudniową kawą w gronie bliskich osób, ale także zachować ład i porządek w całym wnętrzu.