Gardenportal.pl

Dom i ogród

Mniszek lekarski i jego właściwości

mniszek lekarski

Mniszek lekarski to jedna z cenniejszych roślin leczniczych, z których możemy korzystać. Co warto wiedzieć na temat jego właściwości? W jakich przypadkach takie wsparcie może się dla nas stać szczególnie ważne?

Mniszek lekarski to jedna z tych roślin, którą medycyna naturalna i ludowa doceniła dość wcześnie. Już nasze babki z powodzeniem sięgały po charakterystyczne, żółte kwiaty, traktując je jako skuteczny środek moczopędny oraz naturalny lek na problemy z trawieniem. Dziś wiemy, że roślina ta jest świetnym źródłem wielu witamin i minerałów, dzięki czemu może bardzo dobrze wpływać na nasz organizm. W mniszku lekarskim znajdziemy sporo witaminy C i A, nie brak tu również witamin z grupy B. Roślina ta dostarczy nam również wielu składników mineralnych, m.in. żelaza, potasu, krzemu i magnezu. Nie brak tu również przeciwutleniaczy, dzięki którym nasz organizm będzie lepiej chroniony przez zgubną działalnością wolnych rodników.

A w jaki sposób mniszek lekarski może wpływać na nasz organizm? Wiadomo, że moczopędny sok z mniszka lekarskiego pomoże nam usunąć z organizmu nadmiar toksyn, wpłynie też doskonale na stan naszych dróg moczowych. Lepsze trawienie, mniej problemów z wątrobą oraz mniej problemów z zaparciami – oto najważniejsze korzyści, jakie przyniesie nam regularne korzystanie ze wsparcia tej rośliny. Mniszek lekarski pomoże nam też w walce z reumatyzmem, a przy okazji skutecznie zwiększy naszą odporność. Ten naturalny lek może nas zaskoczyć swoją uniwersalnością, a im prędzej nauczymy się korzystać z jego mocy, tym lepiej dla naszego zdrowia.

wyślij kwiaty