Gardenportal.pl

Dom i ogród

Sprzątanie mieszkań Wrocław – krótki przewodnik o tym, jak posprzątać i utrzymać czysty dom

sprzątanie mieszkań Wrocław

Coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalnych firm oferujących sprzątanie mieszkań Wrocław. Nic dziwnego! To znakomita oszczędność czasu oraz pieniędzy. Jedną z cech profesjonalnych usług sprzątania oraz ekip czyszczących jest to, że powinny sprzątać Twój dom zgodnie z planem. Strategia polegająca na czyszczeniu w systematyczny, zorganizowany sposób (przy jednoczesnej elastyczności w zakresie uwzględniania niestandardowych życzeń) jest naprawdę pomocna także dla osób, które nie chcą korzystać z usług profesjonalnych ekip sprzątających.

Dowiedz się, jak rozpocząć sprzątanie mieszkań Wrocław

Musisz posprzątać jakąś powierzchnię? Mamy rady, które sprawią, że sprzątanie mieszkań Wrocław stanie się przyjemnością, a nie tylko przykrym obowiązkiem! Od czego musisz zacząć sprzątanie? Już podpowiadamy!

Zacznij od podstaw w sprzątaniu!

Zanim zaczniesz chodzić od pokoju do pokoju, zatrzymaj się, aby włączyć świetną, żywą muzykę. Tak jest lepiej pracować i sprzątać mieszkania nie tylko we Wrocławiu, ale też na całym świecie! Na początku zacznij od tego, aby pozbyć się bałaganu i po drodze nie krępuj się odgarnąć swoich rzeczy.

Im mniej masz na swojej drodze, tym mniej musisz odkładać, czyścić i odkurzać. Rady niczym od perfekcyjnej pani domu, ale one naprawdę mają sens! Na początku poprzeglądaj książki, czasopisma, gazety, DVD, meble, zabawki, z których dzieci wyrosły. Tak, zapowiada się naprawdę kompleksowe sprzątanie, ale i takiego trzeba czasem dokonać! Stare i niedziałające komputery, stare ubrania i buty w szafach… czy nadszedł czas, aby przekazać je innym lub poddać recyklingowi? Podejmij taką decyzję na początku sprzątania!

Czas zetrzeć kurze i uporządkować niektóre szafy

Mówi się o tym, że czasem mamy “trupa w szafie”. Nie musi on być dosłowny – może to być po prostu szafa, której panicznie boisz się otworzyć. Masz taką? Na pewno… Staw czoła swoim obawom, postaw na porządek.

Dokładnie ścieraj kurz (od lewej do prawej, od góry do dołu), najlepiej stosując ściereczki z mikrofibry. Obniży to alergeny i poprawi jakość powietrza w Twoim domu. Zwilżone szmatki przywiązane do końcówek mopów i mioteł świetnie sprawdzają się do usuwania pajęczyn ze ścian i rogów pomieszczeń.

W przypadku żaluzji listwowych użyj sznurka, aby zamknąć je w jedną stronę i odkurzyć, a następnie zamknij w drugą stronę i powtórz… jest to skuteczne i o wiele bardziej wydajne niż próba wykonania jednej listwy na raz. Nie zapomnij uderzyć w dachy drzwi, wentylatorów, opraw oświetleniowych, ramek do zdjęć i tak, każdego z bibelotów (trzymaj je w gablotach, aby zmniejszyć pylenie). W przypadku zdjęć w ramkach, czy ekranów telewizyjnych i monitorów komputerów użyj środka do czyszczenia szkła na bawełnianej szmatce lub mikrofibrze, aby uniknąć smug.

Odpowiednio wyczyść łazienkę i kuchnię

Sprzątanie mieszkań we Wrocławiu to nie tylko salon i sypialnia. Trzeba zająć się także tzw. strefami mokrymi, czyli łazienką i kuchnią. To miejsca, których czyszczenie zajmuje najwięcej czasu. Warto więc przystąpić do ich dokładnego mycia, m.in. przy użyciu chemikaliów.

Sprzątanie mieszkań – nie zapomnij o podłogach

Zajmując się sprzątaniem mieszkań we Wrocławiu, nie możesz zapomnieć o podłogach! Te trzeba dobrze wyczyścić, najlepiej odkurzając. Upewnij się, że Twoja torba lub komora na brud w odkurzaczu nie jest pełna. Użyj odpowiednich ustawień odkurzacza i dodatków. Wyczyść w podłogi w całym domu i meble tapicerowane. Dokładnie pamiętaj o wszystkich kątach. Podnieś te meble, które się da lub je przesuń. Podnieś też wszystkie poduszki, odkurz pod dywanami. Sprzątając, możesz odkryć prawdziwe skarby! Zachwyć się wszystkimi odnalezionymi przedmiotami (skarpetki, ulubiony długopis), które znajdziesz pod poduszkami na kanapie.

Nie zapomnij też o umyciu i pielęgnacji podłogi! Aby wyczyścić podłogę, zacznij od najdalszego rogu pokoju i wróć do wejścia. Wypłucz mopa po ukończeniu każdego obszaru o wymiarach ok. 4 na 4 metry. Jeśli chcesz utrzymać w swoim domu higienę na najwyższym poziomie – dodaj do wody środka dezynfekującego do mycia. Nie masz czasu lub ochoty na samodzielne porządki – znajdź sprawdzoną firmę, która oferuje sprzątanie mieszkań Wrocław!