Gardenportal.pl

Dom i ogród

Stolarnia, a kontakt osobisty

meble drewniane na wymiar

Decydując się na branżę drzewną, dzięki której nasz dom stanie się bardziej przyjazny, ciepły, a nawet – można zaryzykować twierdzenie – bardziej rodzinny, warto pamiętać o tym, że ta branża, daje nam możliwość bezpośredniego kontaktu. To, że nasz dom, ulegnie zmianie, jeżeli podejmiemy decyzje o wyborze mebli z drewna, to dzisiaj nie ulega wątpliwości. Jednak często zdarza się tak, że zanim podejmiemy taką decyzję, rozważamy wiele różnych wariantów. Kontakt osobisty może tylko nam pomóc, przyspieszyć naszą decyzję i rozwiać wiele wątpliwości.

Wiele branż również oferuje kontakt, ale najczęściej jest to spotkanie z przedstawicielem, pośrednikiem, kimś kto na pewno zna się na swojej pracy, ale jego specyfika różni się nieco od kontaktu osobistego ze stolarnią. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że nawet gdybyśmy sobie wymarzyli nie wiadomo jaki model samochodu lub nie wiadomo jaki model telefonu, to i tak na końcu jesteśmy w stanie osiągnąć to, co może nas jedynie zbliżyć do jakiegoś upatrzonego przez nas ideału. Najczęściej mamy do czynienia z gotowym produktem i jego różnymi wersjami. W branży stolarskiej rzecz wygląda nieco inaczej, a może nawet zdecydowanie inaczej.

Kontakt osobisty

Po pierwsze dlatego, że kontakt osobisty w przypadku stolarni, to najczęściej spotkanie z osobą, która będzie brała udział w przygotowaniu tego, co będzie nam potrzebne. Czy będzie to blat drewniany, czy będą meble na wymiar, parapet, czy jakikolwiek inny produkt, najpewniej spotkamy na swojej drodze kogoś za to odpowiedzialnego. Nie będzie więc to pośrednik, czy ktoś kto przede wszystkim będzie nas zachęcał do kupna gotowego produktu.

Rodzaj drewna

Druga powód, dla którego warto się skontaktować osobiście ze stolarnia jest chyba nawet bardziej oczywisty niż ten pierwszy. Będziemy mieli okazję omówić nie tylko szczegóły – wymiar, kolor, ale również rodzaj drewna. To o tyle ważne, że stolarnie korzystają z bardzo wielu gatunków – ich dobór jest zależny od ceny, ale również od rodzaju pomieszczenia. Inne drewno sprawdzi się w kuchni lub łazience, a inne w salonie. Nie jesteśmy zdani na domysły, a nawet na solidną lekturę. Tutaj omówimy wszystko, co jest nam potrzebne do podjęcia decyzji.

Własny projekt

Trzecim jednak, chyba najważniejszym powodem, dla którego warto się skontaktować osobiście ze stolarnią, to nasz własny projekt. Co to znaczy? A mianowicie tyle, że możemy mieć własny, autorski pomysł, rozrysowany z wizją, gdzie będzie zamontowany. Wcale to nie muszą być meble, czy komoda, może to być coś, co teraz trudno opisać, ale my doskonale wiemy, że jest to nam potrzebne. Otóż całkiem możliwe, że praca z drewnem daje takie efekty, którymi jesteśmy zainteresowani. Bo – co by nie mówić – stolarnia jest takim miejscem, gdzie praktycznie wszystko jest możliwe do zrealizowania. Wystarczy czasami prosty gest – kontakt osobisty i coś, co było tylko naszym projektem, może się urzeczywistnić. Warto spróbować.